Drzwi Otwarte

za "Ekspress Świecia"

Dwójka” otworzyła drzwi

- Mamy do dyspozycji wiele ciekawych kół zainteresowań – mówi uczennica Adrianna Brączkowska

Fot. i tekst Barbara Winowiecka, Sobota, 18 Kwietnia 2009

Przestawienie teatralno-muzyczne, słodki poczęstunek i możliwość zwiedzania placówki. Tak zachęcano uczniów do nauki w Gimnazjum nr 2 w Świeciu.

Kwiecień to miesiąc, w którym szkoły najczęściej organizują „drzwi otwarte”. Aby zachęcić młodzież do wybrania ich oferty, przygotowują dla nich wiele niespodzianek. Podobnie było w gimnazjalnej „dwójce”, która na tę akcję zaprosiła dzieci z wielu szkół podstawowych naszej gminy. Wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie „Nie ma tego złego...”, przygotowane przez uczniów klas trzecich. Występ spodobał się ich młodszym kolegom, którzy nie szczędzili braw. Spotkanie nie obyło się również bez zwiedzania szkoły oraz pokazu multimedialnego o placówce i pracy z uczniem zdolnym. Dla gości przygotowano też słodki poczęstunek. Jak zapewnia Teresa Goszczyńska, dyrektorka Gimnazjum nr 2 w Świeciu, szkoła ma ciekawą bazę dydaktyczną. W ofercie znajdują się klasy o zwiększonej liczbie godzin z języka polskiego, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i zajęć dydaktyczno-wyrównawczych oraz klasa ogólna. - Ponadto nasi uczniowie mają do wyboru wiele kół zainteresowań – dodaje dyrektorka. - Warto wymienić chociażby lekcje sportowe, redakcyjne, teatralne, kółko gospodarstwa domowego i zajęcia językowe. Oferujemy młodzieży aż siedem języków obcych.

A jak młodzież ucząca się w „dwójce” postrzega swoją szkołę? - Spędziłam tu trzy lata i jestem bardzo zadowolona - zapewnia Adrianna Brączkowska. - W szkole panuje miła atmosfera i jest wiele ciekawych zajęć. Po jej skończeniu zamierzam kontynuować naukę w Technikum Ekonomicznym.