SUKCESY UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016 /2017

TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST

Potrafią ratować!!! :) :)

Możemy być spokojni. W razie jakiegokolwiek wypadku związanego ze zdrowiem nasi koledzy z klas trzecich ruszą  nam z pomocą i to fachową. Potwierdzili swoje umiejętności z  zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas Mistrzostw PCK w udzielaniu pierwszej pomocy. Nasza drużyna zajęła II miejsce!!! Zaś w turnieju organizowanym przez II LO w Świeciu ratownicy z G2 zajęli  III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

Lingwiści na medal

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoje umiejętności posługiwania sie językiem angielskim i niemieckim w Konkursie Lingwistycznym orgaznizowanym przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Świeciu. Jesteśmy dumni z sukkcesu Szymona Mąki, który zajął II miejsce oraz Dominiki Jakubowskiej , która zajęła III miejsce  z języka niemieckiego. Gratulujemy świetnej znajomosci języka niemieckiego.

Matematyka to jej pasja!

Julia Morka, uczennica klasy IIIa, wzięła udział w  XVI Konkursie Matematycznym dla klas III gimnazjów organizowanym  przez I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu. Gratulujemy jej zajęcia I miejsca !!!

Zdjęcie użytkownika Rafał Kiełpiński.

Kacper Kiełpiński zdobył brązowy medal w zapasach w PUCHARZE POLSKI KADETÓW STASZÓW 2017

Zdjęcie użytkownika Gimnazjum nr 2 w Świeciu.

Wielkie brawa dla Huberta Nehringa z klasy Ib. Jako reprezentant OSP Wielkie Stwolno zakwalifikował się do powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

Target 2017

Już po finale konkursu języka angielskiego "Target" . Odbywał się on w I Liceum Ogólnokształcącym. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Anna Małecka, Karol Balda, Dominika Jakubowska, Klaudia Seehaber i Julia Morka zajęła III miejsce. Zaś indywidualnie, Julia Morka zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

Target 2017

Już po finale konkursu języka angielskiego "Target" . Odbywał się on w I Liceum Ogólnokszatałcącym. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Anna Małecka, Karol Balda, Dominika Jakubowska, Klaudia Seehaber i Julia Morka zajęła III miejsce. Zaś indywidualnie Julia Morka zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

MIstrz warcabów stupolowych

Gratulujemy Łukaszowi Łuszczkowi, uczniowi klasy I b, zajęcia I miejsca w XXIII Grand Prix Powiatu Świeckiego  w warcabach 100 - polowych. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju!!!

Konkurs wiedzy o Ewangelii św. Marka

W dniu 16 II 2017r. w Gimnazjum Katolickim w Świeciu odbył się etap rejonowy VIII Konkursu Biblijnego "Jezus w Ewangelii wg św. Marka" organizowany przez Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej. Naszą szkołę w etapie rejonowym reprezentowały: Martyna Nikolaus IIIa i Zuzanna Zielińska IIa. Do finału konkursu, który odbędzie się 22 IV  w Pelplinie zakwalifikowała się Zuzanna Zielińska. GRATULACJE!!! :) :)

Koszykarskie emocje

Drużyna dziewcząt dzielnie zaprezentowała się w Mistrzostwach Mista i Gminy Świecie w Koszykówce. Zespół w składzie: Klaudia Rogalska, Wiktoria Wojtak, Marta Glamowska, Oliwia Wika i Monika Kwaśniewska zajęły III miejsce. Gratulujemy sukcesu !!! smiley

Zdjęcie użytkownika Gimnazjum nr 2 w Świeciu.  Turniej koszykówki

W turnieju o mistrzostwo miasta i gminy Świecie drużyna chłopców z Gimnazjum nr 2 zajęła II miejsce. Gratulujemy szkolnym koszykarzom!

Warto się uczyć!

14 lutego  najlepsi uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 i zachowanie wzorowe podczas I okresu nauki, odebrali  gratulacje i dyplomy oraz odebrali stypendia za wysokie wyniki w nauce. Wyróżnili się: Weronika Cel, Olga Franckowska, Maja Gmaj, Joanna Gniadek, Dominika Jakubowska, Monika Kmiecik, Natalia Koślak, Agata Krupińska, Anna Małecka,Julia Morka, Zuzanna Zielkińska.  Rada Pedagogiczna przyznała także nagrody dla uczniów, którzy nie opuścilli ani jednej godzniny nauki: Zuzannie Nowak, Wanessie Bojanowskiej i Nikodemowi Dobkowi. Za wysoka kulturę osobistą  nagrodę otrzymał Kacper Drozdowski z klasy I d.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, jesteśmy z Was  bardzo dumni!!!yesyes

Zdjęcie użytkownika Gimnazjum Świecie. Wszystko o parkach krajobrazowych

3.01. odbył się III etap konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".Wzięło w nim udział 8 drużyn ze szkół rejonu Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Świecie reprezentowały uczennice naszego gimnazjum. Drużyna w składzie: Weronika Cel, Dominika Jakubowska, Julia Morka, Zuzanna Zielińska  zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

Na sportowo

Indywidualne biegi przełojowe:

Startowali : Ciżyński Karol, Wojtak Jakub, Murawski Szymon, Kiełpiński Kacper, Kęska Mateusz, Łukaszewski Damian, Stiewe Maja, Kiełpińska Kasandra, Glamowska Marta, Rogalska Klaudia, Wika Oliwia, Kasperek Katarzyna. Awans do zawodów powiatowych Ciżyński Karol i Stiewe Maja.

Sztafetowe biegi przełajowe.

Chłopcy 2 miejsce : Ciżyński Karol, Wojtak Jakub, Murawski Szymon, Kiełpiński Kacper, Kęska Mateusz, Łukaszewski Damian, Pawelec Michał, Pawelec Wiktor, Lipkowski Wojciech, Chmurzyński Olek.

Dziewczęta 3 miejsce : Stiewe Maja, Kiełpińska Kasandra, Rogalska Klaudia, Wika Oliwia, Kasperek Katarzyna, Malinowska Oliwia, Dworakowska Wiktoria, Nykiel Monika, Osikowska Paulina, Szamocka Sara, Kurcaba Ola.

Piłka nożna.

3 miejsce chłopców : Pawelec Michał, Pawelec Wiktor, Waszkowski Krystian, Lipkowski Wojciech, Izbaner Kamil, Chmurzyński Olek, Kufel Miłosz, Wojtynowski Michał, Łukaszewski Damian, Łabuz Piotr.