OSIĄGNIECIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Sukcesy  uczniów w roku szkolnym 2017 /2018

Bieg po zabytkach 2018

Towarzystwo Miłosników Ziemi Świeckiej co roku organizuje "Bieg po zabytkach" . Ta gra miejska stanowi nie tylko okazje do odwiedzin historycznych punktów na mapie naszego miasta, ale jest także okazja do sparwdzenia wiedzi o historii  Świecia, a w tym roku także o okolicznościach odzyskania niepodległości po czasach zaborów. Młodzież z zapałem odnajdywała kolejne punkty w mieście i udzielała odpowiedzi. Większosć nie miała kłpotu z określeniem najważniejszych wydarzzeń i wskazaniem ich bohaterów.  Na zakończenie zabawy na wszystkich uczestników czekało ognisko z kiełbaskami oraz nagrody. Drużyna gimnazjalistów z naszej szkołyzajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu i wiedzy :) :)

"Brzechwiada"

Szkoła Podstawowa w Wiągu nosi zaszczytne imię Jana Brzechwy. Z tej okazji co roku odbywa się tam "Brzechwiada" dla najmłodszych. Dzieci z zapałem recytują wiersze mistrza poezji, tworzą ilustracje do jego utworów. Nasze uczennice z klasy I pięknie zaprezentowały wiersze "Samochwała" , "Na strganie" oraz przygotowały prace plastyczne. Wszytskie one Marlenka, Laura i Agatka otrzymały wyróżnienia. Małym artyskom gratulujemy!

Umiemy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Na zajęciach szkolnych uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętnosci te wymagają jednak stałego przypominania i doskonalenia. Najważniesze, to nie spanikować i wezwać pomoc i  umiejętnie przprowdzić działania podtrzymujące życie. Strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej przygotowali kurs udzielania pierwszej pomcy dla trzecioklasistów. Okazało się , z ewszyscy już sporo wiedza, co zrobić w wypadku zranienia, zatrzymania akcji serca, czy zadławienia.  W następnym dniu w II LO dbył się Bieg Ratowniczy. Nasza drużyna zajęła w nim II miejsce. Serdecznie gratulujemy dzielnym ratownikom.

Zapraszamy do albumu

Słowo inspiruje

"Słowo źródłem inspiracji" - pod takim hasłem odbył się konkurs recytatorski przgotowany przez OKSiR w Świeciu. W kategorii dzieci młodszych udział wzięły Marlenka z klasy I oraz Emilka i Kaja z klasy IV. Emilka za swoją recytację otrzymała wyróżenienie. W grupie młodziezy gimnazjalnej naszą szkołę reprezentowała Marta Glamowska z klasy III. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy pięknej interpretacji utworów poetyckich.

Mistrz warcabów

Pasją Łukasza  Łuszczka, ucznia klasy II b od lata sa warcaby. Najcześciej rozgrywa partie w wracabach stupolowych i sześćdziesiecio- czteropolowych. Odniósł  już wiele sukcesów.  Tym razem może się pochwalić zajęciem II miejsca w XXIV Grand Prix Powiatu Świeckiego  w warcabach 100. polowych  oraz IV miejsca w Mistrzostwach Województwa  w Grze Błyskawicznej w warcabach klasyccznych (64). Składamy gratulacje dla Łukasza i zyczymy wielu fascynujacych rozgrywek na wacabowym polu. :) :)

Nowy rok zaczynamy na sportowo

2018 rok zaczynamy cyklem zawodów dla szkół podstawowowych w naszej gminie. 9 stycznia odbywałay się miejsko - gminne Zawody Dziewcząt w Siatkówce. Uczestniczyło w nich 5 szkół. Reprezentacja Trójki zajęła IV miejsce, wywalczyła je drużyna w składzie: Oliwia Wika, Klaudia Rogalska, Zuzia Zielińska, Małgosia Talaśka,  Oliwia Kwaśniak, Agata Wawroń,  Monika Kwiaśniewska,  Weronika Frankowska Patrycja Sass, Maja Stiewe.

15 stycznia  obyły się siatkarskie znmagania chłopców. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce. Drużynę tworzyli :Mateusz Grzywacz Kuba Lach, Kacper Kiełpiński, Bartosz Kowalski, Szymon Murawski, Kuba Wojtak, Bartek Sukiennik, Szymon Popowicz, Karol Ciżyński Łukasz Szymczak, Jakub Kierski i kevin Landowski.

W Trójce na sportowo

Uczniowie Trójki chętnie biorą udział  w zawodach sportowych. Nie zawsze istotny jest wynik,  liczy się duch sportowej rywalizacji i wspólnie spędzony czas. W indywidualnych biegach przełajowych  naszą szkołe  godnie reprezentowali: Kasia Kasperek, Monika Kwaśniewska, Maja Stiewe, Weronika Frankowska, Oliwia Kurcaba oraz Karol Ciżyński, Łukasz Szymczak, Szymon Murawski, Kacper Kiełpiński, Kuba Wojtak, Bartosz Kowalski. Wśród dziewcząt  najszybciej trasę biegu pokonała  Weonika Frankowska, zaś spośród chłopców  najlepszy  wynik osiagnął Kacper Kiełpiński zajmujac IV miejsce oraz Jakub Wojtak - V miejsce. Obaj awansowali do zawodów powiatowych. Gratulujemy wszystkim beigaczom!!!

22 września na stadionie KS Wda odbyły się miejsko - gminne zawody w  piłce nożnej chłopców. Reprezentacja naszej szkołły rozegrała 4 mecze i zajęła II miejsce w zawodach.  Jesteśmy bardzo dumni z  całej drużyny: Kacper Kiełpiński, Jakub Wojtak, Kevin Landowski,  Błażej Mandra, Bartosz Kowalski, Karol Konieczny, Szymon Kwaśniewski, Szymon Popowicz, Patryk Włodarczyk i Szymon Nastróżny. Gratulujemy !!!

Brawa dla mistrza warcabów klasycznych!!!

Miło nam poinformować, że Łukasz Łuszczek, uczeń klasy II b zajął I miejsce indywidualnie i drużynowo Mistrzostwach Województwa w Warcabach Klasycznych w Szubinie. Łukaszowi, całemu klubowi gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw na planszy.