Archiwum

ARCHIWUM 2017/2018

 

 

Archiwum roku szkolnego 2017 /2018 

od 4 września 2017 roku - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika 

 

 

Życzymy Wam wspaniałych, bezpiecznych, nieco poetyckich wakacji smiley

                       

 

 

Z uśmiechem kończymy  Rok Szkolny 2017 /2018

Uczniowie Trójki pracowali pilnie przez cały rok. Nieco zmęczeni wyczekiwali zakończenia roku szkolnego. 22 czerwca, Uśmiechnięci, gotowi do wakacji spotkali się w szkole, aby odebrać świadectwa, nagrody i gratulacje. Najpierw odbyło się pożegnanie dzieci młodszych oraz klas II gimnazjum. Wszyscy odśpiewali hymn Polski, wysłuchali podziekowań p. dyrekto Wioletty Kufel. Najpracwoitsi odbierali z zadowoleniem świadectwa z paskiem i stypendia. Szczególnie przejęci byli pierwszoklasiści i ich rodzice. Długo żegnali sie za szkołą i swoją panią.

 Potem przyszła kolej na rozstanie się z uczniami z klas III gimnazjum. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Przewodniczący Rady Miejskiej p. J. Wójcik oraz proboszcz parafii pw. św. A. Boboli, B. Patoleta. Uroczystość rozpoczęła się od uroczystych przemówień  skierowanych do absolwentów i ich rodziców. Trzecioklasiści przekazali pieczę nad sztandarem swoim młodszym kolegom. Odebrali świadectwa z paskiem oraz nagrody za sukcesy sportowe i aktywną pracę na rzecz szkoły. I wreszcie przyszedł czas na  program artystyczny. Trzecioklasiści pokazali w kabaretowym programie szkołę na opak. Z uśmiechem i dystansem widzowie przyglądali się perypetiom nauczycieli i wychowanków  w szkole w odległej przyszłości. Najbardziej spodobała się uczniom wizja krótkich lekcji i długich przerw. Łzy wzruszenia wywołał film przygotowany przez Kamila, ucznia klasy III a,. Zawierał wszystkie przygody uczniów z trzech lat nauki.  Długo jeszcze trzecioklasiści żegnali się z wychowawcami. Nie brakło wspanaiłych życzeń, podziękowań i łez. Jesteśmy pewni, że młodzi ludzie spędzili w "Trójce"  niezapomniany czas nauki, poznawania siebie i dorastania. Życzymy Wam, drodzy Trzecioklasiści  wyrtwałości i wielu sukcesów  w dalszej edukacji. Powodzenia!!!

zapraszamy do albumu absolwenci gimnazjum 

zapraszamy do albumu pożegnanie klas I 

zapraszamy do albumu - zakończenie roku  szkolnego klasy II gimnazjm i SP

 

 

Napisał o nas "Czas Świecia"

 

 Wycieczka w nagrodę smiley

Starsi uczniowie naszej "Trójki"  w nagrodę za dobre zachowanie  mieli okazję wziąć udział w wycieczkach edukacyjnych do  Poznania i Helu. Podczas wyprawy nad  morze zwiedzili miasto Hel, ścieżkę edukacyjną prowadzącą na Cypel oraz fokarium. W Poznaniu zaś uczestnicy z klas III gimnajzum poznawali ślady po początkach państwowści polskiej oraz różne style w architekturze  miasta. bardzo podobały się wszystkim barokowe budowle  miasta oraz jego współczesna architektura. 

album- wycieczka do Poznania

album - wycieczka do Helu

 

 

 Jak to jest być strażakiem?

Marzeniem wielu młodszych uczniów jest zostać strażakiem. dzieci i młodzież mieli okazję przekonać się osobiscie na czym polega praca strażaka. Na szkolne boisko wjechał specjalistyczny wóz straży. A panowie strażacy z Komendy Powiatowej tym razem nie musieli nikogo ratować. Skupili się na ćwiczeniach zachowania się w sytuacjach trudnych. Najpierw uczniowie uzyskali informację jak zachować się w przypadku ratowania osoby tonącej, potem człowieka, u którego nastapiło zatrzymanie akcji serca. uczniowie poznawali przy tej okazji specjalistyczny sprzęt ratujący życie. Śmiałkowie przywdziali strój strażacki używany podczas akcji gaśniczej, mogli też doświadczyć, jak obsługiwać węze strażackie. Na pewno po tej lekcji młodzi ludzie będą uważniejsi podczas wakacji i unikną niebezpieczeństw, gdyby jednak przytrafiło się coś neispodzieanego na pewno będą wiedzieli jak zareagować i udzielić pierwszej pomocy.

zapraszamy do albumu

 

 

Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców i Przyjaciół  naszaj szkoły na uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017 / 2018.  Dla klas Ia, IVa, VIIa i II gimnazjum  o godzinie 9.00 w holu parteru. Uroczystość pożegnania Trzecioklasistów odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 10.30.

 

 

AKADEMIA UCZENIA SIĘ Z MODUŁEM TRENINGU POSTAW SPOŁECZNYCH

 Stosowaliśmy techniki wspierające proces efektywnego uczenia się: ćwiczenia rozwijające pamięć i wyobraźnię, umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Poprzez zabawy i zadania do wykonania w grupach takie postawy jak: współpraca z innymi, kreatywność, inicjatywy i przedsiębiorczości. Jak dokładnie to wyglądało?? Zobaczcie sami!

zapraszamy do albumu 

 

 

  Dla Niepodległej 

Pod tym tytułem odbywały się uroczystości przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Świeciu w dniu 17 czerwca 2018 r. Okazją stało się nie tylko stulecie odzyskania niepodległości, ale także dwudziestolecie powstania powiatów. Poczet sztandarowy naszej szkoły oraz  nauczyciele wzięli udział w oficjalnej części, czyli nabożeństwie oraz uroczystym przemarszu do zamku. Po zamknięciu części oficjalnej młodzież wzięła udział w pikniku przygotowanym dla mieszkańców Świecia z tej okazji. 

zapraszamy do albumu 

 

 

 Pierwszoklasiści odkrywają tajemnice zamku

Uppalne dni i bliskość wakacji sprawiły, że uczniowie klasy I a opuscili mury szkolne i powędrowali do zamku pokrzyżackiego w Świeciu. Tu p. Michał Goliński opowiadział im historie zamkowe o komturach i zwyczajnym zamkowym życiu. Dzieci dowiedziały się, jak ogrzewano zamek, gdzie znajdowała się kuchnia, a gdzie kaplica i czym był reflektarz. Dzielnie weszły na wieżę zamkową skąd rozpoznawały charakterystyczne obiekty w mieście. Mogły także sprawdzić , ile waży miecz, czy też jak nalezało trzymać kuszę. Wyprawa historyczna badzo podobała się maluchom.

zapraszamy do albumu

 

 

Bieg po zabytkach Świecia

Co roku uczniowie uczestniczą w konkusie organizowanym przez TMZŚ "Bieg po zabytkach" . Tym razem uczestniczyły 23 drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs przybrał formę gry miejskiej , w której należało odnaleźć wskazane na mapie punkty i następnie w jak najkrótszym czasie udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące historii zabytków, ważnych postaci i wydarzeń z przeszłości miasta. Z Trójki wystartowały cztery drużyny. Grupa dziewcząt z klasy III b: Monika Nykiel, Oliwia Malinowska, Michalina Staniszewska zajeły II miejsce w kategorii gimnazjum. Dziewczętom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

zapraszamy do albumu

 

 

ECDL

Trzecioklasiści zmierzyli się z druga częścią egzaminu z zakresu umiejetności informatycznych na certyfikat  ECDL. Tym razem sprawdzali swoje umiejętności z zakresu podstaw programowania. Solidna praca podczas całego kursu na pewno przydała się w rozwiązywaniu zadań. Trzymamy kciuki za pomyślny wynik egzaminu. 

 

 

Twist, twist...

 Uczniowie Trójki zostali zaproszeni na pokaz tańca zespołu "Team Dreams"prowadzonego przez p. Natalię Gerke.. Tym razem motywem przewodnim był twist. Energatyczna muzyka, pozornie proste kroki,  pozwalają każdemu zatańczyć. W wykonaniu całego zespołu tańce te anbrały nwoego blasku. Widzowie podziwiali poczucie rytmu, wspaniała choreografię, a także sprawność tancerzy. Pod koniec występu młodzież włączyła się do wspólnej zabawy, a niektórzy nawet odważyli się zatańczyć wspólnie z młodymi artystami na scenie. Trójkowiczom było tym bardziej miło oglądać  występ, że pieknie zaprezentowali się także uczniowie z naszej szkoły: Patryk Kozłowski, Kasia Kasperek i Natalia Stanny. Wszystkim tancerzom gratulujemy zchwycającego występu.

zapraszamy do albumu

 

 

 Jak przeprowadzić eksperymet naukowy?

Uczestnicy projektu EFS "Nowe możliwości w kształceniu" uczą się w sposób aktywny. Jedną z takich form aktywności jest samodzielne przeprowadzanie eksperymentów naukwoych. Jak je przygotować i realizować dowiedzieli się w Młynie Wiedzy w Toruniu. Pod kierunkiem pracowników Młyna formułowali temat, metodę badawczą i przeprowadzali kolejne fazy  eksperymentu badawczego z zakresu nauk biologicznych.

zapraszamy do albumu

 

 

Pyyyyszny biwak...

Uczniowie klasy II d wybrali się na biwak do Tlenia. czekało ich wiele atrakcji, które sprawdzały samodzielność i zaradność,Najpierw uczestniczyli w podchodach. Bezbłędnie orientowali się w terenie i bardzo sprawnie wykonywali wszystkie zadania. Potem rozgrywali mecze w piłke siatkową. Mogli też przygotować potrawy z grilla. Odbył się tez konkkurs na najbardzej estetycznie przygotowaną kolację. Na zakończenie wszyscy pomaszerowali do głazu narzutowego, z którym wiąże się legenda napoleońska. 

zapraszamy do albumu

 

 

Festyn Rodzinny 2018

Specjalnie dla Uczniów, rodziców i społeczności lokalnej przygotowaliśmy Festyn Riodzinny, odbywał się on na boisku "Trójki". Pogoda i doskonałe nastroje dopisywały. Już o 10 rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Czwartoklasiści odtańczyli dla publiczności swój popisowy pomponiarski numer oraz odspiewali pięknie piosenki. Potem na wszystkich czekała już ukrowa wata, malowanie twarzy i kawiarenka ze słodkościami.  A dla bardziej aktywnych konkurs plastyczny , gdzie zadaniem dzieci było przedstawienie rodzniej scenki. Kolorów i  wspaniałych scen z życia nie brakło. Tuż obok mali strazacy mogli przymierzyc mundury i hełmy strażackie albo wypróbować swoich sił w polewaniu boiska strażackim wężem. Zwolennicy przeszłości mogli odkryć w piaskownicy artefakty pradawnych figurek. Nie brako także wspołnej nauki tańca nowoczesnego oraz wierszy Jana Brzechwy wygłasznych przez naszych uczniów. Goscie festynu mogli też bawić w rodzinna wyprawę do zoo. Na konice emocje uczestników sięgnęły zenitu. Misie, piłki, gry i inne upominki trafiały do rak uszczęśliwionych dzieci. 

Dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 dziekują wszystkim osobom prywatnym oraz instytucjom i  firmom za wsparcie,  dzięki któremu festyn nabrał tak wspaniałej oprawy.

zapraszamy do albumu nr 1

zapraszamy do albumu nr 2

zapraszamy do albumu nr 3

zapraszamy do albumu nr 4

 

 

 Bal Gimnazjalistów 2018

Niech żyje bal!!! Na pewno wykrzynęło wielu trzecioklasitów, którzy mieli okazję tanecznym krokiem żegnac się ze szkołą. Kilka  godzin tańców i śpiewów przekonało, ze młodzież potrafi się bawić z temperamentem, poczucie humoru i kulturą.  Bal został przygotowany przez panie z Rady Rodziców- p. Justynę Predelę i p. Jolantę Glamowską wspaniale, za co serdecznie dziekujemy. Nie zabrakło pysznego jedzonka , wspaniałej muzyki i zabaw przygotowanych przez prowadzącego. Najbardziej żywiołowo bawili się wybrani na  królową i króla parkietu Jagoda Grubich i Mateusz Hałuszczak. Świetnie tańczyli najbardziej znane zabawowe przeboje i pozostali uczestnicy balu. Na pewno będzie to niezpomniany wieczór dla wszytskich balowiczów. Miło jest tanecznym krokiem opuszczać szkołę  :) :) 

zapraszamy do albumu nr 1

zapraszamy do albumu nr 2

zapraszamy do albumu nr 3

zapraszamy do albumu nr 4

 

 

Bieg po zabytkach 2018

Towarzystwo Miłosników Ziemi Świeckiej co roku organizuje "Bieg po zabytkach" . Ta gra miejska stanowi nie tylko okazje do odwiedzin historycznych punktów na mapie naszego miasta, ale jest także okazja do sparwdzenia wiedzi o historii  Świecia, a w tym roku także o okolicznościach odzyskania niepodległości po czasach zaborów. Młodzież z zapałem odnajdywała kolejne punkty w mieście i udzielała odpowiedzi. Większosć nie miała kłpotu z określeniem najważniejszych wydarzzeń i wskazaniem ich bohaterów.  Na zakończenie zabawy na wszystkich uczestników czekało ognisko z kiełbaskami oraz nagrody. Drużyna gimnazjalistów z naszej szkołyzajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu i wiedzy :) :) 

zapraszamy do albumu

 

 

Bydgoszcz niezwykła

Bydgoszcz wydaje się większości uczniów dobrym miejscem na zakupy. Okazuje się, że kryje się w niej wiele atrakcji. Warto chwile zatrzymac się na Rynku starego miasta, przespacerować po Wyspie Spichrzów oraz po bulwarze nad Brdą. Ucznowie klasy VII a mieli okazję wziąc udział w warsztatach wytwarzania mydła w Muzeum Historii Brudu, a następinie  swoją energię wykorzystali do zabaw w jump arenie. Wyprawę uzanali za bardzo udaną. :)

zapraszamy do albumu

 

 

 

Umiemy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Na zajęciach szkolnych uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętnosci te wymagają jednak stałego przypominania i doskonalenia. Najważniesze, to nie spanikować i wezwać pomoc i  umiejętnie przprowdzić działania podtrzymujące życie. Strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej przygotowali kurs udzielania pierwszej pomcy dla trzecioklasistów. Okazało się , z ewszyscy już sporo wiedza, co zrobić w wypadku zranienia, zatrzymania akcji serca, czy zadławienia.  W następnym dniu w II LO dbył się Bieg Ratowniczy. Nasza drużyna zajęła w nim II miejsce. Serdecznie gratulujemy dzielnym ratownikom.

Zapraszamy do albumu

 

 

O wizycie w Xanten w ramach PNWM na łamach prasy 

 

 

 

 "Jak nie czytam, jak czytam!!!" 

  Uczniowie naszej szkoły chętnie odwiedzają bibliotekę. Najczęściej wypożyczają lektury, ale też lubią czytać beletrystyczne nowości. Tym razem w ramach ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam!!!"  zostali zaproszeni przez nauczycieli - bibliotekarzy na szkolne boisko do czytania ulubionych książek. Piękna pogoda, chłodny cień i  piknikowy nastrój zachęciły do odkrywania tajemnoc książkowych bohaterów. To była bardzo symatyczna godzina z książką.

zapraszamy do albumu

 

 

 

 

"Brzechwiada"

Szkoła Podstawowa w Wiągu nosi zaszczytne imię Jana Brzechwy. Z tej okazji co roku odbywa się tam "Brzechwiada" dla najmłodszych. Dzieci z zapałem recytują wiersze mistrza poezji, tworzą ilustracje do jego utworów. Nasze uczennice z klasy I pięknie zaprezentowały wiersze "Samochwała" , "Na strganie" oraz przygotowały prace plastyczne. Wszytskie one Marlenka, Laura i Agatka otrzymały wyróżnienia. Małym artyskom gratulujemy!

zapraszamy do albumu

 

 

Wędrujemy razem z mamą, razem z tatą :) :) Rajd Szkolny 2018

To już  VI  Rajd Szkolny! tym razem ze względu na niepsprzjajacą aurę jego data przeniesiona została na wiosnę. W doskonałych nastrojach, w Dniu Matki uczniowie i rodzice przybyli pod gmach szkoły skąd wyruszyli o poranku do Deczna. Droga pysziła się zielenią skwerów, pól i drzew. Pośród rozmów i śmiechu szybko mijały kilometry. Wędrowcy po godzinie dotrali do deczna, gdzie już czekali pierwszoklsiści wraz z rodzicami i uczniowie dojeżdżający, którzy tym razem dotarli na rowerach. Po krótkim odpodczynku rajdowicze przystąpili do posilania sie. Czekały na nich pyszne wypieki przygotowane przez rodziców oraz napoje. Wkrótce rozpalono wielkie ognisko i natychmiast dzieci i starsi zabrali się  do  opiekania kiełbasek. Po pyyysznym posiłku nastał czas na zabawę. Zaczęliśmy od życzeń dla wszystkich wspaniałych i najukochańszych mam. Chłopcy i dziewczęta zaśpiewali swoim mamom piosenkę" A ja wolę swoją mamę", potem zaś zaprosili do wspólnego pociagu rodziców. Bardzo wszytstkim podobały się  konkursy. Na balonikach dzieci rysowały portret mam, a mamy przedstawiłay też portrety dzieci. Każdy z wizerunków był najpiekniejszy, otoczony serduszkami i słoneczkami :) . Potem jeszcze starsi i młodsi rywalizowali w rzucie beretem na oodległość. Chooć każdy się starał, to nie zawsze beret leciał w oczekiwanym kierunku. Liczył się zapał i dobry nastrój, a nie odległość. Na koniec jeszcze młodsze dzieci mogły wziąć udział w wyścigach szeregów. Konkurencje wskazywały na wielki zapał i skupienie. Toczone piłeczki zawsze docierały do celu. We wspólnych zabawach brała udział takze młodzież gimnazjalna. Dzięwczyny uczyły młodszych róznych tańców, odbywały sie rozgrywki piłki siatkowej, popularnością cieszyła się siłownia. 

To był wspaniały, pełen dobrych wrażeń i  wydarzeń dzień. Wszyscy w doskonalych nastrojach opuszczali Deczno. Już teraz cieszymy się, że wkrótce 9 czerwca będziemy mogli ponownie spędzić rodzinny dzień podczas szkolnego festynu dla społeczności lokalnej :) :) 

zapraszamy do albumu 1

zapraszamy do albumu 2

zapraszamy do albumu 3

 

 

 

Wszystkim kochanym Mamom z okazji Dnia Matki składamy najpiękniejsze podziękowania za miłość, troskę, za to, że jesteście z nami w chwilach szczęśliwych i tych, kiedy trzeba otrzeć łzy. 

 

 

Tajemniczy mikroświat

Klasa IV a w ramach realizacji programu unijnego EFS "Nowe możliwosci w działaniu" miała okazję wziać udział w zajęciach laboratoryjnych przeprowadzonych w Młynie Wiedzy w Toruniu. Uczniowie otrzymali zadanie odkrycia tego, co niewidzialne dla oka. Pod opieką prowadzących zajęcia przygotowywali preparaty, dokonywali obserwacji i opisywali wyniki. Z czego składa się mech lub fasolka? Mkroświat odkrył przed nimi odrobinę tajemnic. 

zapraszamy do albumu 

 

 

Jak zostać Indianinem?

Dzieci z klasy I a uczestniczyły w ekscytującej wycieczce do Poledna. Najpierw wyprawa zaczęła się od zwiedzenia ekspozycji w pałacu w Polednie, następnie dzieci miały okazję wysłuchać opowiadania o życiu Indian Ameryki Pólnocnej , po cyzm wykonały samodzielnie pióropusz, symbol prawdziwego Indianina.  Wizytę w Polednie zakończyła zabawa w parku przypałacowym. 

zapraszamy do albumu

 

 

 

ZAPRASZAMY UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI 

NA RAJD SZKOLNY DO DECZNA 

TO JUŻ W SOBOTĘ!!!smiley

MOC ATRACJI  GWARANTOWANA !!! :) :) 

 

 

O wymianie w Xanten na Portalu Świecie24

Wspólnie rozwiazujemy problemy, wspólnie podejmujemy działania - Xanten 2018

Uczestnicy wymiany międzynarodowej pomiędzy Szkołą Podstawową nr 3 w Świeciu i Stiftsgymnasium w Xanten świetnie się bawili, integrowali, poznawali niemiecką kulturę i uczyli się współpracy.

W funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa  sukces jest  wynikiem współpracy, a nie tylko konkurowania. Ważne są także otwartość, umiejętność porozumiewania się i tolerancja. Takie wartości i zadania postawili sobie uczestnicy wymiany międzynarodowej  pomiędzy Szkołą Podstawową nr 3 w Świeciu i Stiftsgymnasium w Xanten. Tym razem niemieccy gospodarze przygotowali do realizacji program: „Ruch, równowaga i zaufanie – podstawy dobrej pracy zespołowej”, uzyskał on dofinansowanie Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży. To już ósma wizyta młodzieży z  „Trójki” w Xanten.

Już w Polsce uczestnicy wymiany nie tylko doskonalili umiejętność posługiwania się językiem niemieckim, ale też zgłębiali w zespołach wiedzę o landach niemieckich, razem też przygotowali wystawę o  Niemczech.  Po przyjeździe do Xanten czekała ich moc atrakcji. Najpierw spędzili dzień w domach  rodzin niemieckich. Po przełamaniu pierwszej nieśmiałości okazało się, że sposobów na porozumiewanie się jest wiele, liczy się  chęć, otwartość. Wspólne pikniki, wizyty w wesołym miasteczku, czy poznawanie okolic sprzyjały nawiązywaniu więzi koleżeńskich.

Po oficjalnym powitaniu przez dyrektora szkoły p. Josefa Klassena przystąpili do działania. Podczas gry miejskiej wspólnie odnajdywali najpiękniejsze miejsca w Xanten. Zadania wymagały skorzystania z pomocy mieszkańców Xanten. Włączyli się oni z uśmiechem do gotowania jaj, czy też  odnajdowania selfi punktów. Później  mieszane polsko- niemieckie grupy uczestniczyły w grach integracyjnych typu „Alaska Football”. Wymagały one porozumienia, odpowiedniej strategii i dobrego humoru.
Kolejny dzień przyniósł okazję do  wykazania się kreatywnością w stworzeniu choreografii do tańca hip – hop. Tu szczególną inwencją wykazała się grupa Weroniki i Marty. Nie tylko kroczki, ale gwiazdy i inne ewolucje wzbudziły uznanie widowni.
Uczniowie ze Świecia nieco obawiali się „Paddelingu”, czyli nauki pływania na desce do surfingu. Ich obawy okazały się niepotrzebne. Ubrani w piankowe stroje najpierw oswajali się z wodą, a następni grupami uczestniczyli w zadaniach, których celem było utrzymanie równowagi na deskach. I choć co chwilę ktoś wpadał do wody, to nikt nie zamierzał wyjść na brzeg. Wkrótce można było rozpocząć wiosłowanie po zakamarkach jeziora.
Podobny entuzjazm wzbudziły zajęcia z tworzenia choreografii na trampolinach. W świetnie wyposażonej  sali młodzi ludzie tworzyli całe sekwencje figur, salt i przewrotów. Umiejętność współdziałania przydała się podczas prób znalezienia korony w labiryncie. Wszystkie grupy po pokonaniu ślepych korytarzy, wodotrysków - triumfalnie zdobywały trofeum.

Niemieccy gospodarze przygotowali dla uczestników wymiany bardzo ciekawy program zwiedzania Nadrenii. Zauroczyła wszystkich opowieść o historii katedry w Xanten i Aachen oraz stare zaułki tych miast, kamieniczki i place, fontanny i młyny tworzyły bajkowy klimat. Słuchający uważnie opowiadania przewodnika uczniowie nie mieli problemów z odpowiedziami na zagadki dotyczące historii miast i ich mieszkańców.

Najważniejszy był czas spędzony z rówieśnikami. Po pokonaniu pierwszego onieśmielenia, wszyscy doskonale się porozumiewali. Młodzi ludzie nie tylko uczestniczyli w obowiązkowych zajęciach, ale też każdego dnia urządzali spotkania pełne wesołych rozmów i zabaw. Życie i problemy nastolatków niemieckich i polskich okazują się bardzo podobne. W tak dobrej atmosferze przekonali się, że jeśli tylko się chce, Europy i jej mieszkańców nie muszą dzielić granice, a umiejętność współpracy na pewno pomoże w aktywnym i mądrym rozwiązywaniu problemów mieszkańców naszego kontynentu. 

zapraszamy do albumu niedziela

zapraszamy do albumu poniedziałek 

  zapraszamy do albumu wtorek 

zapraszamy do albumu środa

zapraszamy do albumu czwartek

zapraszamy do albumu piątek

 

 

 Mali czytelnicy

W środę 16 maja pierwszoklsiści  odwiedzili  Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza, oglądali bogaty księgozbiór oraz wysłuchali  opowieści Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel „Praktyczny Pan”.  Wszystkim przybyłym uczniom bardzo się podobało, byli zadowoleni i serdecznie podziękowali za zorganizowanie ciekawej wizyty  w bibliotece.

zapraszamy do albumu

 

 

 Słowo inspiruje

"Słowo źródłem inspiracji" - pod takim hasłem odbył się konkurs recytatorski przgotowany przez OKSiR w Świeciu. W kategorii dzieci młodszych udział wzięły Marlenka z klasy I oraz Emilka i Kaja z klasy IV. Emilka za swoją recytację otrzymała wyróżenienie. W grupie młodziezy gimnazjalnej naszą szkołę reprezentowała Marta Glamowska z klazy III. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy pięknej interpretacji utworów poetyckich.

zapraszamy do albumu

 

 

Na tropie różnych kultur i zwyczajów  we Wrocławiu

   Podróże kształcą - w tym powiedzeniu kryje się wiele słuszności. Gimnazjaliści z kalsy II b wybrali sie w tym roku do Wrocławia. Miasto nad Odrą zachwiciło ich bogactwem zieleni, wspaniałym  Starym Miastem i  różnorodnością  kulturową. Młodzi ludzie uczestniczyli w wyprawie do Afryki  w tutejszym zoo,  następnie uczestniczyli w słuchaniu utworów Bethovena, a za chwilę przemierzali kwitnace alejki i mostki w Ogrodzie  Japońskim. Zadziwiły ich dzieła sztuki współczesnej w Pawilonie Czterech Kultur oraz wielkość Panoramy Racławickiej. Przekonali się, że we Wrocławiu mieszkali ludzie różnych narodowości i wyznań. Odwiedzili Ostrów Tumski z katedrą, nieominęli cerkwi  i dzielnicy Czterech Kultur oraz cmentarza żydowskiego. Ciekawą przygodą było podążanie szlakiem wrocławskich krasanali, które stanowią symbol miasta. Gimnazjaliści deklarowali, że na pewno jeszcze nie raz powrócą do Wrocławia.

zapraszamy do albumu

zapraszamy do albumu

 

 

Podobni? Różni? Gotowi do współpracy :) :)

  Wpółpraca w grupie to niewątpliwie  wyzwanie dla uczniów, trzeba umieć wspólnie tworzyć pomysły, dyskutować , opracowywać materiały. Uczniowie  mieli okazję przekonać się, że zajęcia z  kreatywności mogą przydać sie do bardziej efektywnego wykonania zadań na lekcji języka niemieckiego. Działania rozpoczęły się od przygotowania podobieństw i różnic pomiędzy Polską i Niemcami. Choinka,  upodobaie do pieczenia kiełbasek i muzyka, to znane podobieństwa. Uczniowie wyszukiwali informacje o poszczególnych landach niemieckich, a następnie przygotowywali i prezentowali  wybrane landy lub miejsca w Niemczech. Na koniec odbyły się rozgrywki o tytuł Mistrza Języka Niemieckiego.  Najlepiej z jezykowymi i gramatycznymi łamańcami poradziła sobie Michelle Meier. Zwyciężczynie gratulujemy. Gratulujemy wszystkim, którzy pilnie pracowali w zespołach i wykonali interesujace prace.

zapraszamy do albumu

 

 

 Zdajemy egzamin ECDL

Czym jest ECDL? Certyfikat umiejętności komputerowych nie przypadkiem został nazwany „European Computer Driving Licence” (w tłumaczeniu: „Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy”),  w Polsce używamy nazwy „Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych”. W dynamicznym społeczeństwie informacyjnym znaczenie ECDL,  to potwierdzenie sprawności w posługiwaniu się technikami informacyjnymi.  Przygotowania do egzaminu trwały cały rok. Grupa uczniów z klasy III b wykazywała się pilnością, gdyż pierwszy etap egzaminu wszyscy celujaco zdali  :) :) W czerwcu czeka ich kolejna część zadań komputerowych :) :) 

 

 

 

Śpiewamy "Odę do Radości"

9 maja obchodzimy Dzień Europy. Dla  młodychludzi jest ona wspólną wartością.  Wspóltworzymy jej kulturę, doceniamy różnorodność postaw i myśli ,a róznocześnie korzystamy z  możliwości ekonomicznych, jakie daje przynależność do Unii Europejskiej. W tym własnie dniu z inicjatywy Placido Domingo w wielu eurpejskich miastach, ich mieszkańcy o godiznie 12.00 zebrali się na głownych placach, aby odśpiewać "Odę do Radości" . W Świeciu wydarzenie to przygotowywali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych. Na ich zaproszenie na Rynek przybyły dzieci i młodzież, a także człownkowie stowarzyszeń , władz maista i przechodnie,  W majowym słońcu pieknie wybrzmiał hymn Europy. Pierwsza zaśpiewała "Odę do Radości" Aleksandra Otulak ze Jeżewa,  potem zaś włączyli się do wspólnego śpiewania świecianie, a wśród nich także uczniowie z "Trójki"

zapraszamy do albumu ( zdjęcia p. M. Sejkowski, ZSP)

 

 

Hip - hop taniec dla każdego?

Kiedyś hip -hop był tańcem młodzieży na ulicy, obecnie wkracza na salony,  dla wielu młodych ludzi staje się pasją. Wymaga on pomysłowości, pocucia rytmu i dużej sprawności fizycznej, umozliwiającej wykonywanie prawie akrobatycznych ewolucji. Podstawy tego tańca pokazał uczniom zespół chłopiecy " No name". Widzom bardzo podobały się zaprezentowane układy. Po pokazie nastąpiła część warsztatowa. I tu z kolei człownkowie zespoły byli zaskoczeni. Nasi uczniowie Kasia Kasperek i Patryk Kozłowski zachwycili i szkolną publiczność i artystów swoimi popisami i umiejetnościami. Również  inni uczniowie  spróbowali  wykonać rózne elementy taneczne. Różnie się udawało, ale wszyscy byli zadowoleni z występu i własnego udziału w hip- hopowym pokazie. 

zapraszmy do albumu

 

 

 

 Wraz ze świecianami czcimy Święto Konstytucji

Początek maja łączy się ze świętowaniem rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  W 1791 roku Polacy podjeli się dzieła reformy ustroju państwa. Celem miało być jego unowocześnienie i uniezależnienie od wpływów państw sąsiednich. Niestety, idea ta nie znalazła akceptacji wśród znacznej części szlachty i magnaterii. Konstytucja 3 maja nie weszła w życie, doszło do katastrofy państwa i ostatecznych rozbiorów. W tradycji polskiej stała się ona symbolem dążenia do stworzenia nowoczesnego państwa prawa, w którym wszyscy korzystają z praw i znają swoje obowiazki wobec państwa.  Święto Konstytucji to czas radości  i refleksji zarazem. Uczniowie i nauczyciele wspólnie ze świecianami uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez władze miasta. Poczty sztandarowe oraz mieszkańcy wzięli najpierw udział w uroczystej mszy świętej, a następnie przemaszerowali na Rynek, gdzie pod drzewem pamięci złożono kwiaty. Wiele atrakcji czekało na uczestników także po południu. 

zapraszamy do albumu

 

 

ZAPRASZAMY UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI 

NA RAJD SZKOLNY DO DECZNA 

TO JUŻ W SOBOTĘ!!!smiley

MOC ATRACJI  GWARANTOWANA !!! :) :) 

 

 

 

Święto Konstytucji 3 maja

Zaczynamy wielką majówkę!!!  O znaczeniu konstytucji, tych dawnych i współczesnej możecie poczytać na  szkolnej wystawie przygotowanej z okazji Święta Konstytucji 3 maja. jej ozdobą są wykonane przez uczniów  szkoły godła i symbole narodowe z różnych epok histrycznych. Zapraszamy też do udziału w uroczystościach przygotowanych  przez władze miasta dla świecian.

Zdjęcie użytkownika OKSiR - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu.

 

 

Zaprosiliśmy przyszłych uczniów "Trójki"

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Świecia od  września naukę w naszej szkole bedą kontynuowali uczniowie klasy III b i VI b z SP 7. Aby dzieci od razu dobrze poczuły się w nowej szkole, społecznoość "Trójki" zaprosiła ich do wspólnego spędzenia popołudnia. Dzieciom podobały się popisy szkolnych aktorów, chetnie wzięły udział w pokazach doświadczeń z fizyki, chemii i biologii, a takz epoznały ofertę edukacyjną "Trójki". Pierwsze onieśmielenie  minęło. Jesteśmy pewni, że nasi goście i ich rodzice szybko polubią naszą "Trójkę" . Zapraszamy do zawsze otwartej szkoły.

zapraszamy do albumu klasa III b 

zapraszamy do albumu klasa VI b

 

 

Na spotkaniie z rewią i musicalem

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć najbardziej znane tańce z musiscalowych i rewiowych szlagierów. Wszystkim bardzo podobały sie przwodnie motywy z "Deszczowej piosenki", "Gorączki sobotniej nocy", czy " Mammamia". Najwiekszy entuzjazm i podziw młodej publiczności wzbudził żywiołowo wykonany kankan.  

zapraszamy do albumu

T

 

Festiwal  Zawodów 2018 

We wtorek 24 kwietnia 2018 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu zorganizował kolejną 7 edycję ,,Festiwalu Zawodów". Pierwszego dnia impreza odbywała się na dziedzińcu i w murach Świeckiego Zamku Krzyżackiego.

Na początku spotkania zarys historii zamku krzyżackiego w Świeciu przedstawił kierownik Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej, p. Jakub Stelągowski. Następnie uczniowie szkoły przedstawili relację z zagranicznych praktyk zawodowych w zawodach technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik hotelarstwa  zrealizowane w ramach programu Erasmus+ we współpracy z partnerem z Turyngii. Kolejnym punktem było 
wystąpienie pani dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Ewy Joachimiak, a także dr. Manfreda Mullera z Turyngii na temat współpracy z ZSP w Świeciu. W murach zamku uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych mogli zapoznać się z zawodami technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik geodeta - zajęcia terenowe. 
Odbył się również konkurs języka niemieckiego dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej - nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. Również był catering z naleśnikami przygotowany przez uczniów klasy w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Dla zainteresowanych była mozliwość wejścia na wieżę zamku.
W kolejnych dniach już w murach szkoły w środę i czwartek uczniowie uczestniczyli w dalszej części ,,Festiwalu Zawodów", poznając kolejne kierunki kształcenia.

Dziękujemy za miłe przyjęcie Dyrekcji szkoły i uczniom, a także aktywnie spędzony czas.

zapraszamy do albumu

 

 

Egzaminy i szkoła i trema...

Trzy lata pilnej nauki i czas na sprawdzian  umiejętności, wiadomości i dojrzałości naszych trzecioklasistów.  Spokojni i opanowani przybyli do szkoły 18 kwietnia, aby zmierzyć się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz nieco później z języka polskiego. Przed 9.00  na szkolnych korytarzach zaległa cisza.  Po pierwszych skreśleniach odpowiedzi minęła trema i wszyscy spokojnie pracowali do końca. Po teście z historii i wos opinie były różne. Niektórym egzamin wydawał się prosty, inni zaś obawiali się, czy ich odpowiedzi będą poprawne. 

Kolejnego dnia gimnazjaliści zmierzą sie z przedmiotami przyrodniczymi oraz matematyką, a w piatek sprawdzą swoje umiejętności z zakresu języków obcych.

Wszystkim piszącym życzymy samych trafnych odpowiedzi. Powodzenia!!! smiley

zapraszamy do albumu 

 

 

 O kulturze ludowej  Pomorza i nie tylko

Młodzież z klas III a i III d miałą okazję wziąć udział w kolejnej edycji zajęć dotyczącej folkloru poszczególnych regionów Polski. Wcześniej  zapoznali się z obczajami i gwarą  Wielkopolski, teraz przyszła kolej na kulturę Pomorza. Okazuje sie ona niezwykle bogatą. Na wschodnim Pomorzu wyróżniają się oczywiście Kaszubi, którzy zasłynęli nie tylko ze swojej gwary, haftów i ciekawych obyczajów, ale także w przeszłości stanowczegi przywiązania do Polski. Spotkanie prowadził p. Tomasz Pasiek,  podróżnik. Młodzież szczególnie poruszyła jego opwieść o rowerowej wyprawie wzdłuż wybrzeża od granicy niemieckiej aż po rosyjską. Ciekawie przedstawiała się historia latarni morskich, które mijał po drodze. Gimnazjaliści nie tylko zachwycili się folklorem, ale tez nabrali zapału do aktywnego odkrywania uroków i niesamowitych historii związanych z regionem.

 

zapraszamy do albumu 

 

 

 

Co działo się w Biurze Pomocy Baśniom? Czyli Drzwi Otwarte w "Trójce"

"Trójka" zawsze jest otwarta dla uczniów i rodziców.  Społeczność szkoły przygotowała się na spotkanie z przedszkolakami. Przez dwa dni maluszki miały okazję obejrzeć przedstawienie o  pożytkach z czytania baśni, wziąć udział w konkursach i uczestniczyć we wspólnej zabawie oraz zwiedzaniu szkoły.

   We środę do szkoły przybyli rodzice wraz z dziećmi. Po powtaniu, rodzice i dzieci uzyskali informacje o ofercie edukacyjnej naszej szkoły na nanjbliższy rok szkolny. Ofertę te przedstawiła dyrektor p. Wioletta Kufel. Następnie przyszedł czas na przyjemności . Zespół kółka teatralnego zaprezentował przedstawienie " Biuro Pomocy Baśniom".  Bohaterowie  baśni martwili się bardzo, że dzieci nie chcą  czytać. Po wielu perypetiach, namowach Baja, Wiedźmy i Księżniczki wraz z krasnoludkami okazało się,  że dzieci odkrywają radość czytania baśni.   Po emocjach związanych z przedstwieniem oraz konkursami wszsycy zostali zaprosznei na zdrowy poczęstunek.  Na dzieciach wrażenie zrobiły klasy, w których będą się uczyły od września, przestronne wnętrze, nowe wyposażenie i  pomoce dydaktyczne na pewno ułatwią pracę nauczycielom i ich malutkim podopiecznym.  Zaintrygowały też najmłodszych zajecia z terapii usprawnienia pracy rączki. Ćwiczenia, dla dzieci były nauką i zabawą równocześnie. 

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 serdecznie dziękuje  dzieciom, rodzicom i za przybycie.  Zapraszamy  do częstszych wizyt.

 

Zapraszamy do albumu 1- wizyta dzieci z Przedszkoli "Jedyneczka" i "Pod klonem"   

Zapraszamy do albumu 2 - wizyta  dzieci z Przdszkoli "Jedyneczka" i  "Pod klonem"

Zapraszamy do albumu - wizyta dzieci z Przedszkoli " Słoneczko", "Lwiątko"

Zapraszamy do albumu -  dzień z  dziećmi i rodzicami 

 

 

 

Kreatywni uczą się szybko i z przyjemnością

Uczniowie, którzy uczestniączą w zajeciach realizowanych w ramach programu unijnego "Nowe mozliwości w kształceniu" w zajęciach kreatywności już odczuwają pierwsze z niego korzyści. Nie tylko w miłej atmosferze ćwiczyli swoje umiejętności komunikacyjne, ale również rozwijali  wyobraźnię, rozwiązywanie nietypowych problemów. Teraz przyszła kolej na wykorzystanie umiejętności w zwyczajnych sytuacjach. Najpierw zdobywali oni informacje o najniezwyklejszych pomnikach i miejscach Grudziądza. Po przyjeździe do miasta, musieli je odależć, a następnie wykonać nietypowe z nim zdjęcia. Młodzież uczestniczyła także  w warsztatach archeologicznych. Bardzo szybko poznali efekty pracy archeeologów, a potem przystąpili do żmudnego inwentaryzowania obiektów znalezionych w wykopaliskach. Okazuje się że umiejętności nabyte podczas zajęć kreatyności świetnie przydają się w życiu codziennym i nauce. 

zapraszamy do albumu

 

 

"TRÓJKA" OTWIERA SWOJE DRZWIsmileysmiley

WE WTOREK 11 KWIETNIA  2018 ROKU O GODZINIE 16.30 ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH UCZNIÓW  WRAZ Z RODZICAMI NA SPECJALNĄ PREZENTACJĘ NASZEJ SZKOŁY smileysmiley

 

 

Spokoju, uśmiechu, wiosennego optymizmu i wielu dobrych myśli i spotkań z okazji Świąt Wielkanocnych życzy 

społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 

 

 

 

Orientujemy się na zajączka

Na lekcjach historii w klasie IV uczniowie po raz pierwszy uczą się posługiwania mapą i planem. Piękna wiosenna pogoda i ostatni dzień nauki przed Wielkanocą stał się okazją do ćwiczeń w terenie. Najpierw uczniowie musieli zorientować plan Świecia. Nastepnie wyruszyli w poszukiwaniu zajączków ukrytych we wskazanych na planie miejscach miasta. Wypatrzenie ich w zaułakach miasta nie  sprawiła im zanego problemu. Sześć kartonowych zajączków zostało odnalezionych pośród triumfalnych okrzyków. Po powrocie do szkoły czwartoklasiści na kolejnej lekcji mieli jeszcze jedną niespodziankę, zajączkowe upominki już na nich czekały poukrywane w sali gimnastycznej. Poszukiwania zakończyły się sukcesem. To był wspaniały dzień!!!! :) :

zapraszamy do albumu

 

 

 Z UNICEF pomagamy dzieciom z Syrii

Nadchodzi Wielkanoc. W polskiej tradycji, to święta obfitości i pomyślności, spotkań rodzinnych przy stołach zastawionych pysznymi potrawami. Nie wszedzie jednak ludzie tak spokojnie kultywują swoje obyczaje. Jednym ze smutniejszych miejsc jest niszczona przez wojnę Syria. Znaczna część mieszkańców uciekła z kraju, a cywile, którzy pozostali często stają się ofiarami konfliktu. Najsmutniejszy jest los dzieci, chłód, głód,brak wody i ciagły strach to ich codzienna rzeczywistość. UNICEF jest światową organizacją niosącą pomoc dzieciom. Nasza szkoła włączyła się w jej działalność w ramach Klubu Szjkół UNICEF. W tym roku młodzież, rodzice i nauczyciele przygotowali jarmark wielkanocyny. Uczniowie i rodzice przygotowywali ozdoby świąteczne, nauczyciele wypieki.  Na długiej przerwie na korytarzu zrobiło sie gwarnie. Uczniowie i nauczyciele z radością kupowali świąteczne zajączki i jajeczka oraz zajadali się babaczkami. Udało się nam zebrać 285 zł na pomoc rówiesnikom z ogarniętej wojną Syrii. Organizatorzy dziekują  za zaangażowanie wszystkim uczestnikom kiermaszu :) :) 

zapraszamy do albumu

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus+

Kursy językowe na Malcie

W roku 2017 Szkoła Podstawowa nr 3 zdobyła możliwość uczestnictwa w programie Erasmus+. Celem udziału  w nim jest podniesienie kompetencji językowych i komunikacyjnych nauczycieli i następnie ich wykorzystanie w działaniach wychowawczych i edukacyjnych na terenie placówki. Zakwalifikowano 8 nauczycieli.  W dniach 4 - 9 marca 2018 roku  pierwsza grupa nauczycieli  wyruszyła na Maltę na kurs języka angielskiego.

Zajęcia miały intensywny charakter, obejmowały sześć godzin nauki dziennie. Zaplanowano je tak,aby ludzie z różnych stron świata  musieli się ze sobą bezpośrednio kontaktować.  Sprawiało to, że bariery w mówieniu i nieśmiałość były przełamywane. Tam , gdzie nie starczało słów,  wystarczał uśmiech i ciekawość drugiego człowieka. Tworzyło to bardzo miłą atmosferę.

Zajęcia w szkole obejmowały sześć godzin mówienia, ćwiczeń gramatycznych, wzbogacania słownictwa oraz konwersacje. Można było nie tylko rozwinąć swoje umiejętności językowe, ale też poznać odmienności zwyczajów z ludzi z krajów tak odległych jak Japonia, Brazylia, czy też Arabia Saudyjska. Pierwsza grupa  nauczycieli z naszej szkoły miała okazję mieszkać wspólnie z kursantkami z Japonii i Bułgarii. Panie razem czciły wiosenne święto Bułgarii – Martynica, a wraz z Japonką – Hiromi  zachwycały się Krakowem. Pani Hiromi przed przybyciem na Maltę,  odwiedziła właśnie Kraków.

Popołudnia stanowiły okazję do podziwiania uroków wyspy. Malta, położona w centralnej części Morza Śródziemnego od  czasów paleolitycznych była miejscem osiedlania się ludzi. Zachowały się tu ruiny świątyń megalitycznych, ale pełnia bogactwo wpływów, np. arabskich jest widoczna w zabudowie miasteczek takich jak Rabat i Mdina.  Wiele uroku miały spacery po wąskich i krętych uliczkach. Czas tam płynął o wiele wolniej. Można było podziwiać niezliczone kościoły i wielkie fortece. Malta była wyspą opanowaną przez długie lata przez zakon joannitów.  Wielkie wrażenie wywarła na uczestniczkach Valetta – stolica  państwa. Twierdza położona na półwyspie, kryje wspaniały port i uliczki pełne sklepików i kawiarenek, uroku dodają place i fontanny. Warto było też poświęcić odrobinę czasu na przyglądanie się zwyczajnemu życiu mieszkańców Malty. Czas płynie tu wolniej,  a ludzie nie spieszą się nadmiernie. Widać to zwłaszcza w miasteczkach na wybrzeżu, takich jak Marsasklok i Marsaskala. W portach kołyszą się kolorowe łódki rybaków- luzu, a mieszkańcy spędzają długie godziny  przy kawie wpatrując się w morze. Całe życie skupia się na nabrzeżu. Tu handluje się warzywami, tu w wielu barach można zjeść rybę wprost od rybaka albo jeszcze bardziej tradycyjną potrawę z królika. Wyspa jest bardzo zabudowana, pola przypominają ogrody. Akurat marzec , to  najpiękniejszy czas na wyspie, wszystko się zieleni i kwitnie, zboża zawiązują się w kłosy, kwitną migdałowce i dzikie śliwy.  W cichych zatoczkach, na kamienistych plażach wygrzewają się turyści. Wspaniałą przygodą okazała się tez wyprawa na sąsiednią wysepkę Gozo. Tu życie płynie jeszcze wolniejszym rytmem, wyspa jest mniej zatłoczona, a niesamowite wrażenie robią nie tylko zabytki, ale też i nadmorskie urwiska. 

Tydzień minął bardzo szybko.  Przede wszystkim  uczestnicy nabrali odwagi do posługiwania się językiem angielskim.  Okazało się, że niedostatki wiedzy gramatycznej, czy też słownictwa nie muszą bardzo przeszkadzać w nawiązywaniu znajomości. Hiromi z Japonii i Milena z Bułgarii stały się koleżankami,  kontakty te są nadal podtrzymywane.  Uczestniczki  przekonały się, że odmienności obyczajów  i stylu życia stanowią  wartość.  Uroki Malty – żółtej wyspy oczarowały i  zachęciły nie tylko do powrotu, ale i do wypraw w inne miejsca świata.  Przede wszystkim uczestnicy wynieśli przekonanie,ze świat jest wspaniały w swej różnorodności i tę myśl będą  starały się szerzyć.

Kolejne wyjazdy nauczycieli w ramach programu odbędą się w maju i lipcu.

zapraszamy do albumu

       

 

 Z okazji Dnia Kobiet najpiękniejsze życzenia

8 marca-  Świeto Kobiet, to tradycyjnie dzień wielu życzeń i ciepłych słów skierowanych do  wszystkich dziewcząt i pań. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wiele niespodzianek. Chłopcy zastanawiali się, dlaczego lubią i cenią swoje kolezanki, zaś dzieczyny sprópbowały odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego warto być kobietą?" Odpowiedzi przypinano na światecznej tablicy. Wszystkie one były pogodne i dostarczały budujących informacji, np, że  dziweczęta są piękne, mądre, miłe i kochane, Potem przyszedł czas na wiele ciepłych życzeń wygłoszonych przez szkolny radiowęzeł. O swoich koleżankach pamiętali chłopcy w poszczególnych klasach, nie zabrakło słodkosci i kawiatków, a przede wszytskim życzliwych uśmiechów i rozmów. Wszyscy też mają pewność, że szacunek i usmiech powinny towarzyszyć chłopcom i dziewczętom każdego dnia.

zapraszamy do albumu

 

 

 

Na tropach przyrody

Modzież uczestnicząca w zajęciach unijnych z przedmiotów przyrodniczych "Nowe możliwości w kształceniu bardzo angazuje się w projekt. Gimnazjalisci systematycznie uczestniczą w zajęciach warsztatowych. Ich urozmaiceniem było spotkanie z fotografikiem przyrody  p. Piotrem Szumigajem. Swoje pasje obserwatora i dfotografika realizuje on we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Słuchaczon bardzo podobały się tajniki pracy p. Piotra. Dowiedzieli się oni między innymi o zasdach etycznego obserwowania ptraków i zwierząt,  zasadach budowy czatni oraz sprzęcie fotograficznym, jakiego należy użwyać w fotografii przyrodniczej. Najbardziej ujęły wszystkich zdjęcia, podziwiali młode wilczki, sarny, jelenie i inne leśne zwierzęta zatrzymane w kadrze. 

Uczestnikom bardzo podobała się także bilogiczna noc w szkole. Rozwiązywali oni biologiczne testy, składali modele człowieka, oglądali pod mikroskopem preparaty, sami tez je przygotowywali. 

 

 

 

Mistrzowie tabliczki mnożenia

Czwartoklasiści przez kilka miesięcy uczyli się perfekcyjnego posługiwania się tabliczką mnożenia. Wszyscy odnieśli sukces, potrafia swietnie mnożyć w zakresie do 100. Uczniowie, którzy bezbłędnie wykonali wszytskie zadania, zostali nagrodzeni dyplomami. Gratulujemy i zyczymy wszystkim czwartoklasistom sukcesów z rowiązywaniu matematycznych  łamigłówek. :) :) 

zapraszamy do albumu

 

 

Wiatamy wiosnę na PORTALU ŚWIECIE 24

Młodzież wita wiosnę na sportowo smiley

 Uczniowie klasy VII i klas gimnazjalnych witali wiosnę 21 marca. Specjalnie dla nich panowie wuefiści przygotowali konkurencje sprawnosciowe dla kazdego. Młodzież musiała się wykazać zwminnością, szybkoscią i wytyrwałością podczas przewrotów skoków i slalomów. Emocje sportowe połączyły się z dobra zabawą. Widzowie uczestniczyli w konkurencji fantazyjnego ubierania wiosny i pierwszym wiosennym tańcu, Na koniec zabawę uświetniła swoim tańcem Kasia Kasperek z klay II b.  

zapraszamy do albumu

 

 

Wiosennie, rodzinnie i sportowo..

Pierwszy dzień wiosny dla najmłodszych uczniów "Trójki" to także okazja do spędzenia sportowego popołudnia wspólnie z rodzicami. Rodzice i dzieci stanęli do rywalizacji w wyścigach szeregów. Uczestnicy z zapałem walczyli w przewrotach, slalomach z piłką, wyscigu kelnerów i skokach przez ławeczki. Dzieciom bardzo zalezało na zwycięstwie, dlatego dopingowały głośno swoich rodziców. Rodzice zaś dbali przede wszystkim o dobrą zabawę, nie brakło śmiechu i dystansu do własnych umiejętności. Wszystkim należą się brawa za zapał, szlachetną rywalizację. Wyścig zakończył się  remisem i nagrodami dla dzieci.  Sądzimy, że pięknie i wspaniale zaczęliśmy wiosenny sezon sportowy. Życzymy wszystkim wielu wspaniałych sportowych przeżyć na świeżym powietrzu. 

zapraszamy do albumu 1

zapraszamy do albumu 2

 

 

 

W poszukiwaniu wiosny :) 

Słoneczko świeci coraz wyżej, zakwitły przebiśniegi i ranniki. A węc wiosna tuż, tuż... 20 marca uczniowie klas pierwszej i czwartej wyruszyli w poszukiwaniu pani Wiosny. Oczywiście przygotowali się do wyprawy. Pod opieką wychowawców stworzyli  Marzannę i kolorowe gałązki. Pośród słońca i śpiewu ptaków wypatrywali oznak wiosny. Dotarli nad brzeg Wdy.Tam Marzanna została wykapana, a następnie schowana do torby. Będzie tam schowana aż do następnej zimy. 

zapraszamy do albumu 

                                                

 

 

 

 

"Polubić sport"

Aktywna rekreacja, ruch są ważne w rozwoju i szczęśliwym funkcjonowaniu kazdego człowieka.  Właściwe postawy kształtuje się już od wczesnego dzieciństwa. Dlatego też pod patronatem władz miasta Świecie, co roku odbywa się turniej dla pierwszoklasistów "Polubić sport" . Pierwsza klasa  za zapałem wykonywała zadania. Slalomy, bieg z piłkami, przewroty i skakanie na piłce sprawiały im wiele frajdy i budziły wiele emocji. Jesteśmy pewni, ze ruch, i sport będa stanowiły ważna część życia naszych pierwszoklasistów. 

zapraszamy do albumu

 

 

A nocą w szkole, takie  rzeczy się dzieją...

Uczniowie klasy III a przybyli do szkoły w piątkowy wieczór. Niezwykła noc rozpoczęli od odśpiewania tradycyjnego "100 lat" koleżance Małgosi, która w tym dniu obchodziła 16. urodziny, następnie zajadali się babką upieczoną przez  solenizantkę na tę okazję. Natychmiast tez zabrali się o udziału w zabawach integracyjnych, refleks, szybkość podejmowania decyzji i działanie grupowe pozwalało pokonac wszelkie przeszkody na  zadaniowych ścieżkach. Potem nastał czas  na pizzę i natychmiast rozpoczęło się karaoke z najmodniejszymi przebojami. Po zajęciach sportowych rozpoczęła się bardzo już krótka noc z filmowym horrorem. Wszyscy opuszczali rankiem szkołę zmęczneni , ale zadowwoleni i połni wrażeń. 

zapraszamy do albumu

 

 

 

Czy wiesz, jaką szkołę wybrać?

Przed trudnym zadaniem wyboru szkoły ponadgimnazjalnej stoją trzecioklaści. niektórzy już wiedzą, gdzie beda kontynuowali naukę. Jednak wielu, jeszcze nie podjęło ostatecznej decyzji. Na pewno pomocna w tym względzie okazała się wizyta podczas Targów Edukacyjnych. Zorganizowane one zostały już po raz  dziesiąty i z każdym rokiem przyciągają coraz więcej wystawców i odwiedzających także. Szkoły ze Świecia, Grubna, Bydgoszczy i Grudziądza przygotowały wspaniałe prezentacje. Młodzież mogła podziwiać osiągnięcia, prace, miała okazję porozmawiać z uczniami, a czasami skosztować pyszności przygotowanych przez starszych kolegów, czy też skordzystać z masażu albo popracować z robotem. Mamy nadzieję, że dzięki wizycie na targach młodzież dokona trafnego wyboru swojej ścieżki edukacyjnej.

Wszystko o Targach Edukacyjnych

15 marca 2018 roku uczniowie klas III gimnazjalnych wzięli udział w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu w X jubileuszowej edycji Świeckich Targów Edukacyjnych i Pracy. Podczas targów zaprezentowało się aż 66 wystawców prezentujących szkoły ponadgimnazjalne (ponadpodstawowe), policealne, wyższe, pracodawców lokalnych, wojskową komendę uzupełnień,instytucji rynku pracy. Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną wielu szkół i instytucji w jednym miejscu. Uczniowie zapoznali się z szeroką liczbą szkół kształcących między innymi w następujących grupach zawodów: gastronomicznych, turystyczno-hotelarskich,rolniczych, ekonomiczno-finansowo-biurowych, fryzjersko-kosmetycznych, związanych z ochroną zdrowia, poligraficznych i fotograficznych, mechanicznych, budowlanych, elektryczno-elektronicznych-teleinformatycznych, drzewnych, informatycznych, logistycznych. Szkoły prześcigały się w barwnym i praktycznym zaprezentowaniu oferty szkoły i prezentacji zawodu. Były pokazy gotowania, udzielania pierwszej pomocy, florystyczne, chemiczne. Wizyta na targach wzbudziła u uczniów ciekawość, zainteresowanie szkołami co przyczyni się do przemyśleń i bardziej optymalnych wyborów edukacyjno-zawodowych.

Szkolny Doradca zawodowy

Sebastian Glaziński.

 

zapraszamy do albumu

zapraszamy do albumu

 

 

Tajemnicza liczba π 

Szczególnie uroczysty, matematyczny dzień przypada 14 marca. Wówczas sprawdzamy swoje umiejetności matematyczne, a największą  popularnością cieszy się liczba π. Dzień później odbył się konkurs matematyczny "Kangur" . Wszyscy zainteresowani matematycznymi  łamigłówkami przystapili do rozwiązania testu. Musieli wykazać się nie tylko znajomością matematycznych twierdzeń, ale tez kreatywnoscią i spostrzegawczoscią. Matematyka to  wymagająca i wspaniała krrólowa. 

zapraszamy do albumu

 

 

Mistrz warcabów

Pasją Łukasza  Łuszczka, ucznia klasy II b od lata sa warcaby. Najcześciej rozgrywa partie w wracabach stupolowych i sześćdziesiecio- czteropolowych. Odniósł  już wiele sukcesów.  Tym razem może się pochwalić zajęciem II miejsca w XXIV Grand Prix Powiatu Świeckiego  w warcabach 100. polowych  oraz IV miejsca w Mistrzostwach Województwa  w Grze Błyskawicznej w warcabach klasyccznych (64). Składamy gratulacje dla Łukasza i zyczymy wielu fascynujacych rozgrywek na wacabowym polu. :) :) 

zapraszamy do albumu

 

 

 

Przedszkolaki na tropach przyrody

Zarówno starsze jak i młodsze dzieci lubią zwierzęta, są ciekawe jak funkcjonuje ciała czlowieka i jak w środku wygląda liść zwyczajnej fasolki.  Pryzgodą może być samodzielne odkrywanie tajemnic przyrody. Gimnazjalistki wraz z opiekunką, p. Hanną Golińska przygotowały zajęcia, podczas których przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda wnetrze człowieka, przybliżały i rozpoznawały ptaki i obserwowały pod mikroskopem preparaty. Przyrodnicza gawęda i pierwsze przyrodnicze badania bardzo się podobały przedszkolakom.

zapraszamy do albumu 

zapraszamy do albumu

 

 

 "Drogi do niepodległości"

W dniu 10 marca uczniowie klasy IIIb  Jakub Kriewald, Jakub Różański i Łukasz Szymczak z klasy III b reprezentowali naszą szkołę w konkursie powiatowym "Drogi do niepodległości". Chłopcy wykazali się wiedzą o okolicznościach odzyskania niepodległosci 100 lat temu przez Polaków. 

 

 

 

Z okazji Dnia Kobiet najpiękniejsze życzenia

8 marca-  Świeto Kobiet, to tradycyjnie dzień wielu życzeń i ciepłych słów skierowanych do  wszystkich dziewcząt i pań. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wiele niespodzianek. Chłopcy zastanawiali się, dlaczego lubią i cenią swoje kolezanki, zaś dzieczyny sprópbowały odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego warto być kobietą?" Odpowiedzi przypinano na światecznej tablicy. Wszystkie one były pogodne i dostarczały budujących informacji, np, że  dziweczęta są piękne, mądre, miłe i kochane, Potem przyszedł czas na wiele ciepłych życzeń wygłoszonych przez szkolny radiowęzeł. O swoich koleżankach pamiętali chłopcy w poszczególnych klasach, nie zabrakło słodkosci i kawiatków, a przede wszytskim życzliwych uśmiechów i rozmów. Wszyscy też mają pewność, że szacunek i usmiech powinny towarzyszyć chłopcom i dziewczętom każdego dnia.

zapraszamy do albumu

 

 

Świadomie wybieram. Jestem wolnym człowiekiem. 

Uczniowie klasy VII i klas II  gimnazjum mieli okazję wziąć udział w warsztatach profilaktycznych prowadznych przez p. Pawła Szopińskiego. Wspólnie zastanawiali sie nad zagrozeniami bezpiecznego życia młodych ludzi. Doszli do wniosku, że każdy powinien świadomie i odpowiedzialnie dokonywać  wyborów życiowych. I choć zagrozeń i pokus jest wiele, to  jesteśmy pewni, że wiedza uzyskana na tym skzoleniu pomoże zachować postawę człowieka wolnego od wszelkich używek.

 

 

Odsłonięcie tablicy poświęconej żołnierzom niezłomnym

Przed świeckim klasztorkiem 4 marca 2018 roku odbyło się odsłonięcie tablicy poświęconej upamienieniu  żołnierzy niezłomnych. Delegacja naszej  szkoły uczestniczyła w tej uroczystości.

 

 

 

Zabawa na dmuchańcach jest wspaniała!!!

Podczas ferii w sali gimnastycznej naszej szkoły ustawione zostały dmuchane pałace, zjeżdżalnie i inne konstrukcje. Dzieci z  całego Świecia mogły uczestniczyć w zabawie. Pod opieką wychowawców i rodziców najmłodsi wspinali się z z zapałem, skakali i  wykonywali różne ewolucje. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni, że mogą tak na sportowo spędzić czas.

 

 

Artystyczne ferie

Podczas ferii nikt się nie nudził. Choć aura była  niezbyt zimowa, to dzieci i młodzież mogły w interesujący sposób spędzić ferie. Starsi uczniowie brali udział w  zajęciach sportowych. Ich młodsi koledzy uczestniczyli z zapałem w zajęciach arystycznych. Lepienie w masie solnej, malowanie i tworzenie wycinanych obrazów pochłaniały małych artystów. Był to czas naprawdę dobrej zabawy, która rozwijała wyobraźnię i umiejetności plastyczne. Codzienne szarości nabrały barw. Prężnie działali tez mali aktorzy, już szykują nam niespodziankę, bajkę o kaczuszce :) :) 

zapraszamy do albumu

 

 

Na trudnych drogach do niepodległości

W bieżącym roku  obchodzimy rocznicę stulecia odzyskania niepodległoći przez Polskę. Ta rocznica została uświetniona wystawą " Drogi do niepodległości". Młodzież  miała okazję zapoznać sie z międzynarodowymi uwarunkowaniami utworzenia państwa polskiego oraz własnym wysiłkiem naszych przodków, który doprowadził do odrodzenia państwowości po okresie zaborów. Bardzo zainteresowała młodych ludzi lokalna historia, czyli informacje o organizowaniu się władz na Pomorzu i problemach pierwszych dni wolności. 

zapraszamy do albumu

 

 

9 II Światowy Dzień Kociewia

Uczniowie klasy II a i VII a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach poświęconychnych tradycjomi obrzędom Kociewia, naszej Małej Ojczyzny. Wysłuchali prelekcji i obejrzeli pokaz multimedialny, a następnie uczestniczyli w quizie oraz układaniu puzzli z kociewiskimi motywami. Na koniec obejrzeli pamiątki z regionu zgromadzone w Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej. Wszystkim podobały się kociewskie zajęcia :) :) 

zapraszamy do albumu

 

 

O bezpiecznych zachowaniach podczas ferii 

O bezpiecznych zachowaniach podczas ferii rozmawiał z młodzieżą i dziećmi Komendant świckiej Straży Miejskiej p. Roman Witt. Przekonywał on o konieczności zapoznania się z przepisami prawnymi krajów, do których się wybieramy. Wiele czasu poświęcił także zachwaniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Na koniec wszyscy przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

zapraszamy do albumu

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu - zasady, które każdy musi znać

DBI 2018 obchodzimy 6 lutego pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Na pytanie: co to jest szacunek i Internet oraz jak tworzymy kulturę szacunku w sieci?, w naszej szkole umie odpowiedzieć już nawet pierwszak. W związku z DBI uczniowie poznali zasady bezpiecznego Internetu bawiąc się w „Kalambury”, integrując się z Sieciakami – mądrymi dzieciakami oraz poznając rzeczywiste zagrożenia Internetu. Dobra zabawa z nutką przemyśleń i refleksji zapewne przyczyni się do zachowania ostrożności podczas surfowania na WWW@@@@@.

zapraszamy do albumu

 

 

Rodzice i uczniowie Trójki rywalizowali w szlachetnej sprawie

O tym , ze zimą psiakom ze schroniska jest trudno, wie każdy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 pracują jako wolontariusze w schroniskach w Sulnówku i Drzycimiu. Na szczególną pochwałę zasługuje Patryk Rode i Zuzanna Zielińska. Społeczność Trójki włącza się w pomoc dla schronisk podczas tradycyjnych już meczów siatkarskich rozgrywanych pomiędzy uczniami, a rodzicami. I choć sportowa rywalizacja sportowa jest ważna, to więcej frajdy sprawiają pozytywne emocje kibicujących i szlachetny cel. Dlatego w tym meczu tak naprawdę wygrywają wszyscy.

We wtorek, 6 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 pojawiły się tłumy uczniów, rodziców oraz zawodników gotowych do corocznej rozgrywki siatkarskiej. Młodzież pilnie trenowała, zaś kibice przygotowali transparenty i odpowiednie sprzęty, aby zagrzewać zawodników do walki. Drużyna uczniów składała się z najlepszych siatkarzy. Drużynę przeciwną tworzyli rodzice, absolwenci i goście honorowi: zastępca burmistrza p. Krzysztof Kułakowski oraz radny p. Sebastian Glaziński.

O godzinie 17.00 zastępca dyrektora p. Ewa Arendt powitała wszystkich zebranych uczniów, rodziców i gości, wśród nich p. Waldemara Furę kierującego placówkami oświatowymi Świecia oraz p. Aleksandrę Lubińską- Gajdę, przedstawicielkę schroniska dla zwierząt w Drzycimiu. Odbyła się prezentacja zawodników obu drużyn. Rozległ się pierwszy gwizdek, zawodnicy wyszli na boisko. Publiczność owacjami, bębenkami i innymi sprzętami sprawia , że zawodnicy natychmiast rozpoczęli rywalizację. Wspaniałe serwy, akcje pod siatką, bloki sprawiały, że widzowie w skupieniu śledzili przebieg zmagań. Okazało się, ze doświadczenie i opanowanie cechujące rodziców właśnie im przyniosło sukces w pierwszym i drugim setach meczu. Rezultat był imponujący: 25:15, 25:16

W trzecim secie, po wskazówkach trenera drużyna uczniów pokazała, że też potrafi świetnie rozgrywać piłkę i zdobyła 5:15.

Podczas przerw w meczu pięknie zaprezentowały się w tańcu dziewczynki z klasy IV a. W błękitnych strojach, z pomponami wykonywały skomplikowane układy choreograficzne do muzyki dyskotekowej. Oczywiście otrzymały gromkie brawa. Rodzice i nauczyciele z dumą patrzyli na umiejętności swoich podopiecznych. Klasa ta zdobyła laury za wspaniałe dopingowanie.

Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, gorące brawa i podziękowania. Zadowolone także na pewno będą psiaki ze schroniska w Drzycimiu. Trójkowicze zebrali cały ogromny kosz psich smakołyków. Mamy nadzieję, że dzięki nim łatwiej będzie im przetrwać trudny, zimowy czas.

 

zapraszamy do albumu 1

zapraszamy do albumu 2

 zapraszamy do albumu 3 

 

 

Świecka młodzież zumbuje

Na zaproszenie II LO  w hali sportowej w Świeciu spotkali się młodzi ludzie ze świeckich szkół. Celem miało być przekonanie, ze aktywność sportowa, to nie tylko olbrzymi wysiłek fizyczny i litry wylanego potu, ale tez przyjemność tańca i okazja do spotkania sympatycznych ludzi. Wielkie wrażenie na  młodych ludziach zrobił pokaz grupy akrobatycznej. Chłopcy, wśród których znajdował się absolwent naszego gimnazjum Mateusz Koślak zaprezentowali niesamowiite akrobacje na drążku. Potem wszyscy już mieli okazję spróbować swoich sił w   roztańczonej zumbie. Pod okiem p. Ady Krzemińskiej, każdy odnalazł w sobie poczucie rytmu i wszsycy uczestnicy stworzyli zgrany zepół tancerzy. 

zapraszamy do albumu

 

 

 Karnawałowo :) balowo :) 

 Czas karnawału zachęca do zabawy dorosłych i dzieci także. W  piątek na szkolnych korytarzach pojawiły się księżniczki z różnych epok i krajów, piraci, kowboje i przeróżne bajkowe stwory. W rytmach znanych i lubianych uczniowie klas I i III  bawili się z zapałem. Nie zmarnowali oni żadnej okazji do tańca. :) :) 

zapraszamy do albumu 1

zapraszamy do albumu 2

 

 

Rozpocznyamy zaczytany weekend

Kochani Uczniowie,  zapraszamy do biblioteki szkolnej. Na pewno warto sięgnąć po tytuły, które stanowiły lektury Waszych rodziców. Powieści Zbigniewa Nienackiego, Krystyny Siesickiej, czy Małgorzaty Musierowicz wprowadzały młodych ludzi w świat podróżniczych przygód, podejmowania wyzwań młodzieńczych, a czasami prawie dorosłych decyzji. Czas płynie, ale problemy  młodych ludzi tak bardzo się nie zmieniają. Możecie się o tym przekonać osobiście.

zapraszamy do albumu

 

 

 

Uczestniczymy w pogramie unijnym " Nowe możliwości w kształceniu"

    Starsi uczniowie Trójki biorą udział w bieżącym roku szkolnym w programie unijnym "Nowe możliwości w kształceniu" W jego ramach realizowane są zajęcia z matematyki, fizyki, biologii i języka angielskiego. Młodzież z klas gimnazjalnych z chęcią w nich uczestniczy. Najczęściej realizowane są one metodą ćwiczeń i laboratoriów. Ciekawość i możliwość samodzielnego przygotowywania i przeprowadzania doświadczeń są na pewno świetnym sposobem na rozbudzenie zainteresowania przedmiotami matematyczno- przyrodniczymi.

zapraszamy do albumu

TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST

 

 

Z wizytą w Sądzie Rejonowym w Świeciu

  26 stycznia 2018 roku młodzież z klas III gimnazjum miała okazję  osobiście odwiedzić budynek Sądu Rejonowego w Świeciu. Pani Sędzia Maria Krutnik - Ratkowska przestawiła młodzieży strukturę sądownictwa w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich sprawach obywatele przychodzą do sądu, jak wyglada rozprawa sądowa oraz, jakie są zadnia sędziego, podczas procesu. Pani Sędzia wyjaśniła  różnice miedzy osobą małoletnią i nieletnią. Gimnazjaliści dowiedzieli się,  czemu służą mediacje oraz jak korzystać z  internetu, aby nie naruszyć prawa. Uczniwoie zadawali wiele pytań o najciekawsze sprawy, jakie prowadziła Pani Sędzia, o to jak można zostać sędzią i co najtrudniejsze jest w jego  pracy. Bardzo podbała im się możliwość przywdziania choć na chwilę  sędziowskiej togi. Wszyscy uczniowie wyszli ze spotkania z przekonaniem, że prawo chroni obywateli, a praca sędziego zasługuje na wielki szacunek.

zapraszamy do albumu

 

 

Nasze serduszka dla ukochanych Babć i Dziadków

21 i 22 stycznia przypadają Dni Babci i Dziadka. Najmłodsi z tej okazji wykonywali laurki z życzeniami zdrowia, szczęścia i pomyślności. Z tej okazji społeczność naszej szkoły składa wszytskim  wspaniałym Babciom i Dziadkom wielu radości z wnucząt.

 

 

 

Nowy rok zaczynamy na sportowo

2018 rok zaczynamy cyklem zawodów dla szkół podstawowowych w naszej gminie. 9 stycznia odbywałay się miejsko - gminne Zawody Dziewcząt w Siatkówce. Uczestniczyło w nich 5 szkół. Reprezentacja Trójki zajęła IV miejsce, wywalczyła je drużyna w składzie: Oliwia Wika, Klaudia Rogalska, Zuzia Zielińska, Małgosia Talaśka,  Oliwia Kwaśniak, Agata Wawroń,  Monika Kwiaśniewska,  Weronika Frankowska Patrycja Sass, Maja Stiewe.

15 stycznia  obyły się siatkarskie znmagania chłopców. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce. Drużynę tworzyli :Mateusz Grzywacz Kuba Lach, Kacper Kiełpiński, Bartosz Kowalski, Szymon Murawski, Kuba Wojtak, Bartek Sukiennik, Szymon Popowicz, Karol Ciżyński Łukasz Szymczak, Jakub Kierski i kevin Landowski.

17 stycznia zaś odbyły się  drużynowe Mistrzostwa miasta i Gminy Świecie w Tenisie Stołowym. Dziewczeta z Trójki zajęły III miejsce - Weronika Frankowska i Joanna Giniądek; chłopcy zajęli IV miejsce - Kuba Różański, Łukasz Szymczak.

Wszystkim uczestnikom zawodów sportowych w naszej szkole gratulujemy entuzjazmu i zapału. Życzymy wielu satysfakcji i  sukcesów sportowych :) :) 

zapraszamy do albumu

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wielka orkiestra świątecznej pomocy 2018

Graliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków

11 stycznia w naszej Trójce odbywał się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W bieżącym roku celem orkiestrowego grania było zebranie środków na zakup najnowocześniejszego sprzętu  niezbędnego  w leczeniu noworodków. Cel berdzo szlachetny, więc nie zabrakło chętnych do włożenia pieniążków do puszki orkiestrowej.  Tego dnia trójkowicze mieli okazję skosztować słodkości przygotowanych przez chętnych uczniów i nauczycieli sprzedawanych przez wolontariuszy. Było pysznie i bardzo miło. Wszyscy byli bardzo dumni, że mogli zrobić coś dobrego dla innych dzieci. Wspólnie zebraliśmy  616 zł 40 gr. Kochani Uczniowie i  Nauczyciele,  pięknie zagraliście!!! Dziękujemy !!!heartheartheart

zapraszamy do albumu

 

 

  Nowy rok, nowe wyzwania :) :) 

Życzymy wszystkim uczniom w Nowym 2018 Roku, aby uczenie się było wspaniałą przygodą odkrywania świata i zdobywania wiedzy o ludziach i sobie. Powodzenia ! 

Na pewno inspiracją mogą stać się  niezwykłe lektury - biblioteka szkolna zaprasza :) :) 

zapraszamy do albumu

 

 

                              

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszytskim życzenia  serdecznej  atmosfery przy świątecznym stole, miłości, spokoju i pokoju.

A w  Nowym 2018  Roku marzeń, które się spełniają, optymizmu i  zdrowia,  i oby każdy kolejny dzień był jeszcze wspanialszy od poprzedniego.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3

 

 

 

Nauczyciele i Pracownicy serdecznie dziekują za  współpracę, pamięć i wiele ciepłych słów Radzie Rodziców w naszej szkole. Jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni za wiele wspólnych przedsięwzięć. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam, drodzy Rodzice, życzenia spokoju, poczucia bezpieczeństwa,  radości z każdej chwili spędzonej w rodzinnym gronie. Wszystkiego dobrego na świąteczny i kazdy inny czas!

 

 

 Przy wigilijnym stole

Na lekcjach języka polskiego i historii zostały omówione tradycje świąteczne w Polsce i w regionie. Dzieci i młodzież zaplanowały jak mają wygladać klasowe wigilie. W piątek, ostatni dzień nauki w 2017 roku wszsycy przystąpili do przygotowania stołów i smakołyków. Nie zabrakło nastrojowych świeczek i pięknych świątecznych kompozycji. Niektórzy pokusili się nawet o świąteczne pierogi.  Najważniejszy jednak był uroczysty i ciepły zarazem nastrój oraz moc dobrych życzeń. Wiele szcęśliwych uśmiechów wywołały  prezenty. Nie zabrakło wspólnego śpewania kolęd. To był naprawdę wzruszający dzień. Na pewno wszyscy dobrze przygotowaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Wiemy, że najważniejsza jest miłość, spokój i życzliwość w tym i w każdym inny czasie. Wesołych Świąt!!!

wigilie: I a (cz1), I a (cz.2),   IV aVII a,   II a II b,    II c,   II d IIIa,   III bIII cIII d

 

 

 

Wyśpiewane Święta

Zbliżające się Święta Bozżego Narodzenia to doskonała okazja do przypomnienia sobie niezliczonych utworów o tematyce zimowo- świątecznej. I choć śniegu nie widać, to śpiewać każdy może. Przekonaliśmy się o tym podczas przeglądu piosenki świątecznej. Wszycy uczniowie naszej szkoły przygotowali piosenki. Najmłodsi śpiewli o upragnionej sannie i pierwszej gwiazdce. Starsi zaś przygotwoywali piosenki w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Wszyscy z zapałem wyśpiewywali  świąteczne słowa. Nie przeskodziła spadająca gwiazda, ani  chwile zapomnienia nazybt trudnego tekstu. Podczas tej zabawy popisywali sie też uczniowie grajacy na instrumentach. Anielka z klasy IVa zagrałą pierwszy utrór skrzypcowy, równie wielkie brawa otrzymali bracia Kacper i Fabian Gaweł. Chłopcy Ci uczą się gry na trąbce i saksofonie zaledwie od czterech miesięcy. Kolędy wysłuchane w wielkim skupieniu, zostały nagrodzone przez publiczność gorącymi brawami. Ten czas pełen muzyki, dobrego humoru i dystansu do własnych umiejętności świetnie nastroił nas do wigilijnego dnia.

zapraszamy do albumu

filmik 1,

filmik 2

filmik3

pozostałe filmiki na szkolnych stronach facebook

 

 

Piernikowa wyprawa II a

Uczniwoie klasy II a postanowili, że ich świątecznym prezentem będzie wycieczka do miasta pierników - Torunia.  Najpierw zostali zapoznani z pachnącymi składnikami toruńskich wypieków, potem przystąpili sami do wyranbiania piernikowego ciasta. Masę przełożyli do tradycyjnych drewnianych foremek i po kilkunastu minutach mogli przystąpić do ozdabiania własnych dzieł. Pierniczki na pewno będą wspaniałą ozdobą klasowej choinki.

zapraszamy do albumu

 

 

 

OK

"Dwa światy", czyli jak tańcem wyrazić siebie?

Mieliśmy wielka przyjemnoość uczestniczyć w przedstawieniu tanecznym "Dwa światy". Młodzież i dzieci ze swieckich szkół pod kierownictwem p. Natali Głowali i przy pomocy absolwenta naszego gimnazjum Macieja Nosala przygotowała wspaniały spektakl tańca nowoczesnego. Młodzi tancerze ruchem wyrażali wartości takie jak przyjaźń, pasja, muzyka. Podziwialiśmy ich za grację i lekkość oraz elegancję. Zespół składający się z tancerzy w różnym wieku pokazał, że taniec łączy ludzi, że jest sposobem na wyrażenie siebie i skomplikowanego świata. Gratulujemy i  podziwiamy. Szczególne słowa pochwały należą sie i uczniom naszej Trójki: Patrykowi Kozłowskiemu, Kasi Kasperek i Natalii Stanny. 

zapraszamy do albumu

 

 

Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzneia tuż , tuż. Przygotowujemy się do nich pilnie.  Na zajęciach kulinarnych  uczniowie wypiekali pierniczki, potem je zdobili. Wygladały tak pysznie, że nie wiadomo, czy doczekają świąt. Uczniowie zadbali o wystrój szkoły, nie tylko lampki i choinki ozdabiają klasy i szkolne hole, lecz także i kartki z najlepszymi życzeniami. Renifery, MIkołaje i śnieżynki przygladają się przechodzącym przez szkolne korytarze. Można podziwiać także  śliczne wieńce adwentowe przygotowane przez dzieci młodsze i  gimnazjalistów. Ciekawe, który z nich zostanie wybrany za najpiękneijszy? Wszyscy wyczekujemy i świąt i śniegu. Jeszcze jeden tydzień i świętujemy :) :)  Życzymy samych dobrych myśli i uśmiechów podczas świątecznych przygotowań :)

zapraszamy do albumu

 

 Kto wierzy w świętego Mikołaja???

 Na pewno wielu uczniów znalazło w idealnie wyczyszczonych butach, czy też spacjalnie przygotowanych skarpetach 6 grudnia rozliczne smakowtości. Nieznanym sposobem starszy pan w czerwonym kubraczku i czapeczce przybył do domów i grzecznym oraz tym, które bardzo się starają poprawić zachowanie  dzieciom ofiarował słodkie podarki. Dostojny święty zawitał i do naszej Trójeczki. Swoją wędrówkę po klasach rozpoczął od najmłodszych. Wszyscy chwalili się swoimi dokonaniami w poprawie zachowania oraz ochoczo śpiewali kolędy. Potem z zadowoleniem chrupali słodycze.  To był naprawdę miły dzień.  A czerwone mikołajkowe czapeczki stanowiły ozdrobę dzieciecych głów.

zapraszamy  do albumu

 

 

Egzaminy próbne

Trzecioklasiści w dniach 5 -7 grudnia 2017 roku przeżywali chwile tremy. Przez dwa i pół roku przygotowywali się do próbnego egzaminu gimnazjalnego. Zadania okazały się dla nich dosć trudne, zwłaszcza z historii. Wszytskie jednak starali sie rozwiązać najlepiej jak potrafili. Trema i skupienie pomogły. Możemy już teraz pogratulować dużej dojrzałści i powagi z jaką przystąpili do pisania testów. Mamy nadzieję, że wyniki bedą satysfakcjonujące dla  wszystkich. 

zapraszamy do albumu

 

 

Najlepsi z najlepszych, czyli "Kopernikada 2017"

Jak co roku, tuz przed imieninami naszego patrona MIkołaja Kopernika odbywa się uroczysta gala wręczenia nagród  dla laureatów V  juz Konkursu Plastycznego " Świat Kopernika" oraz wręczenie laurów dla uczniów szkoły, którzy wyróznili się w nauce i aktywnościach na rzecz społeczności szkolnej. 

1 grudnia 2017 roku w sali gimnastycznej przybyłych gości i młodzież witała wystawa kolorowych prac laureatów konkursu plastycznego. Tegoroczna edycja nosiła tytuł "Kopernikańska fiesta". Nie zabrakło  w pracach plastycznych niesamowitych barw i postaci. Ludziki i  fantastyczne istoty ujawniały bogactwo wyobraźni i skojarzeń.

Galę rozpoczęły występy czwartoklasistów, którzy pięknie zaśpiewali piosenkę o wirującej Ziemi. Po powitaniu przybyłych nastał czas wręczenia nagród. Za osiągnięcia w matematyce i myśleniu logicznym nagrody uzyskali Łukasz Łuszczek i Kacper  Makowski z klasy II b,  mistrzami słowa zostali Marta Glamowska  (III a) i Kacper Chojnacki (II b), szkolnym językowcem została Majka Łucarz ( III a), zaś laur najlepszego przyrodnika przypadł Michalinie Predeli ( III a),  wzorem dobrego zachowania i kultury osobistej zostali Monika Kmiecik ( II b) i Jakub Kriewald (IIIb), zaś najzdolniejszym plastykiem wybrano Klaudię Schroder ( III a). Tytuł szkolnego wolontariusza odebrała Aleksandra Widera ( II c). Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły tak aktywnie rozwijają swoje zdolności i charaktery. 

Następnie przyszła kolej na wręcznie laurów zwyciezcom w V Konkursie Plastycznym " Świat Kopernika". Szczególnie przejęte były dzieci z przedszkoli. Otrzymały one gromkie brawa dla widzów za odwagę i przełamanie nieśmiałości: I miejsce - Patrycja Perron  ( Przedszkole nr 7), II miejsce  - Lena Sokołowska ( Przedszkole nr 1), III miejsce - Pola Sykuła  ( Przedszkole "Lwiątko"),  wyróżnienie - Dorota Grabowska ( Przedszkole nr 7), wyróżnienie  - Bartosz Poraj ( Przedszkole nr 2). Równie zadowoleni z laurów i wyróżnień byli uczniowie szkół podstawowych:  I miejsce - Kacper Sawicki ( klasa I , Szkoła Podsatwowa nr 3), II miejsce  - Lena Grabowska ( klasa V, Szkoła Podsatwowa nr 8), III miejsce  - Bartek Dobrzański ( klasa I b, Szkoła Podsatwowa nr 1), wyróżnienie - Zuznna Rybak ( klasa III e, Szkoła Podstawowa nr 1),  wyróżnienie - Przemysław Strug ( klasa IV a., Szkoła Podstawowa nr 3). Odrębna kateorię tworzyli uczniowie klas VII i gimnazjum:  I miejsce - Klaudia  Schroder ( Szkoła Podstawowa nr 3), II miejsce - Patrycja Sass ( Szkołą Podstawowa nr 3), III miejsce - Paulina Osikowska ( Szkoła Podstawowa nr 3), wyróżnienie - Kamila Góra (  klasa VII, Szkoła Podsatwowa nr 3), wyróżnienie - Kamila Wieczorkowska ( klasa VII, Szkoła Podstawowa nr 8). Wszyscy uzdolnieni plastycy otrzymali gratulacje oraz nagrody od pani dyrektor Wioletty Kufel i pani  wicedyrektor Ewy Arendt. 

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości wszyscy jej uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Na pewno był to miłe wydarzenie.  Każdy człowiek, czy to młodszy, czy starszy lubi, kiedy jego praca, wysiłek i talent są doceniane. Życzymy wszystkim uczniom wielu radości i satysfakcji w pracy nad rozwojem  uzdolnień. Jesteśmy z Was bardzo dumni !!! :) :)  

zapraszamy do albumu nr 1 

zapraszamy do albumu nr 2

 

 

Kocha... Lubi... Szanuje...

Tuż przed abndrzejkami na przerwie wszyscy uczniowie spragnieni wiedzy o swej sercowej przyszłości przybyli na hol pierwszego piętra. Tu można było poznać własne przeznaczenie. Wybór losów,przekłówanie serca, czy przepowiednie wróżki wszystkim poprawiły nastroje. Na dziewczęta i chłopców w nieodległej przyszłości czekają wspaniałe miłości i sympatie. Ucnziowie i nauczyciele dodskonale się  bawili odgadując przyszłość.

zapraszamy do albumu

 

 

V Konkurs Plastyczny "Świat Kopernika" - "Kosmiczna fiesta"

Komisja w składzie: Anna Łaska, Anita Michałowska i Monika Rychlicka, biorąc pod uwagę  oryginalność realizacji tematu i walory artystyczne prac, zdecydowała o przyznaniu  nagród za prace plastyczne następujących uczestników konkursu:

PRZEDSZKOLE

I miejsce - Patrycja Perron  ( Przedszkole nr 7)

II miejsce  - Lena Sokołowska ( Przedszkole nr 1)

III miejsce - Pola Sykuła  ( Przedszkole "Lwiątko")

wyróżnienie - Dorota Grabowska ( Przedszkole nr 7)

wyróżnienie  - Bartosz Poraj ( Przedszkole nr 2)

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce - Kacper Sawicki ( klasa I , Szkoła Podsatwowa nr 3)

II miejsce  - Lena Grabowska ( klasa V, Szkoła Podsatwowa nr 8)

III miejsce  - Bartek Dobrzański ( klasa I b, Szkoła Podsatwowa nr 1)

wyróżnienie - Zuznna Rybak ( klasa III e, Szkoła Podstawowa nr 1) 

wyróżnienie - Przemysław Strug ( klasa IV a., Szkoła Podstawowa nr 3)

GIMNAZJUM I KLASY  VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I miejsce - Klaudia  Schroder ( Szkoła Podstawowa nr 3)

II miejsce - Patrycja Sass ( Szkołą Podstawowa nr 3) 

III miejsce - Paulina Osikowska ( Szkoła Podstawowa nr 3)

wyróżnienie - Kamila Góra (  klasa VII, Szkoła Podsatwowa nr 3)

wyróżnienie - Kamila Wieczorkowska ( klasa VII, Szkoła Podstawowa nr 8)

Wszystkim Laureatom oraz ich Nauczycielom gratulujemy wyobraźni i umiejetności plastycznych. Zapraszmy laureatów wraz z opiekunami na uroczystość wręczenia nagród w  dniu 1 grudnia 2017 roku Szkoły Podstawowej nr 3 ( ul.Ogrodowa 1c) o godzinie 10.15.

 

 

Toruń inaczej

Toruń, to częsty cel gimnazjalnych wycieczek. Tym razem młodzież postanowiła sobie dwa zadania. Po pierwsze, chciała poprawić swoją kondycję, co udało się podczas zajęć w jump - arena. Skoki, salta, koszykówka na trampolinach dostarczyły wielu emocji i radości. Potem wszyscy dotarli do centrum miasta, gdzie przemierzali gotycki szlak dawnego średniowiecznego miasta.  Poznali niezwyłe zabytki koscioła św. Jakuba, Rynek Nowomiejski, gdzie postać gęsiarki przypomina o targowych funkcjach placu. Wędrówka wiodła koło średniowiecznych młynów i ruin zamku, a potem  wzdłuż ulicy Szerokiej. Gotycki Toruń naprawdę robi wrażenie!

zapraszamy do albumu

zapraszamy do albumu

 

 

 Z misiem raźniej !!!

25 listopada, to dzień pluszowego misia. Któż z nas nie miał ukochanej maskotki, z którą zawsze można było się pobawić, zawierzyć sekrety i  spokojnie spać? Na pewno też wszyscy czytaliśmy i oglądaliśmy opowieść o Kubusiu Puchatku, Koralgolu, Misiu Uszatku. Warto więc wrócić  do ukochanego misia. W piątek uczniowie Trójki przynieśli swoich pluszowych ulubieńców, w ich towarzystwie uczyli się cały dzień. Na pewno przyniosły im szczęście, gdyż uczniowie w tym dniu nie otrzymali ani jednej negatywnej oceny. Podczas przerwy odbył się konkurs na najsympatyczniejszego, największego i najmiejszego misiaka. Ich własciciele otrzymali drobne upominki. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili przy misiowych piosenkach :) :) .

zaparaszamy do albumu

 

 

Jest pyyysznie :) :) 

Młodsi i starsi uczniowie lubia zajęcia w szkolnej pracowni kuchennej. Proste przepisy, czasami zdrowa, czasami słodka kuchnia zachęcają do eksperymentów. A dzięki pomocy p. A Łaskiej wszytskie potrawy wyglądają pięknie i smakują  wyśmienicie. Zapraszamy więc do Kuchcikowa, gdzie spełniają się marzenia o karierze master cheefa.

zapraszamy do albumu

 

 

 Najmłodsi pięknie rysują

  Gratulujemy najmłodszym plastykom    Dziś nagrody za jesienne konkursowe prace otrzymali: Laura Łobocka z klasy Ia, Emilia Mazelewska z klasy IV a i Grzegorz Nowakowski z klasy IV a. Wyróżniono też prace: Agaty Aronowskiej, Amelii Frankowskiej, Macieja Kawki i Anieli Drab.  

zapraszamy do albumu

 

 

 

Ulwielbiamy zajecia w Parku Wodnym

Uczniowie z neicierpliwością wyczekują zajęć w Parku Wodnym. to czas nauki pływania i doskonalenia tej umiejetności. Czas ten to także chwile zabawy w wodzie. Jesteśmy pewni, że pod koniec roku szkolnego wszyscy uczestnicy zajęć w Parku Wodnym będą doskonałymi pływakami.

zapraszamy do albumu

 

 

 Matematyka królową nauk

Spośród wszystkich matematyka uważana jest za królowa nauk.Uczniowie z zapałem uczestniczą nie tylko w lekcjach matematyki, ale też w kółkach, ligach i moża dostrzec tego efekty. Wyjątkowo licznie przystąpili do Konkursu Matematycznego oraz do Ligi Zadaniowej. Życzymy wielu rowzwikłania wszystkich liczbowych łamigłówek.smiley

zapraszamy do albumu

 

 

 

IV a w Dąbrowie

Uczniowie klasy IV a uczestniczyli w wycieczce ekologicznej do Nadleśnictwa Dąbrowa. Pan leśniczy opowiadał im  o  gatunkach  zwierząt i roślin występujacych w okolicy. Dzieci usłyszały też o zasadach prowadzenia gospodarki leśnej i o tym, jak o las należy dbać. Potem przyszedł czas na wykorzystanie wiadomości, dzieci układały puzzle z obrazkami zwierząt, a następnie je nazywały. Po nauce przyszedł czas na zabawę. Wszyscy świetnie się bawili na placu zabaw, a potem posilili pyyysznymi  kiełbaskami z ogniska. 

zapraszamy do albumu

 

 

W pięknych słowach o wolności

Wolność jest najważniejszą wartością w życiu człowieka i społeczeństwa. Uczniowie Trójki przygotowali piękny montaż słowno - muzyczny przedstawiający trudne drogi Polaków w drodze do uzyskania wolności i niepodleglości. Wielu wzruszeń dostarczyły wiersze pokazujące poświęcenie i ofierność naszych przodków. Przedstwaiwnie oglądali uczniowie, a po południu licznie przybyli rodzice i rodziny uczniów. Dziękujemy!!! Mamy nadzieję,  że dla wszystkich ważne są słowa "Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem".

zapraszamy do albumu

zapraszamy do albumu

zapraszamy do albumu

 

 

Relacja na stronie UM

Uczciliśmy Święto Niepodległości wraz ze świecianami

   Uczniowie i pracownicy Trójki jak zawsze wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw delegacja szkoły uczestniczyła w uroczystej mszy świętej, a następnie wraz ze świecianami złożyła wiązankę kwiatów na mogile żołnierzy z 1920 roku na Starym Cmentarzu, Po czym, wraz ze wszytskimi przemaszerowała na Duży Rynek w Świeciu, gdzie po wysłuchaniu przemówień, odśpiewaniu hymnu młodzież  złożyła kwiaty. To był bardzo uroczysty dzień.

zapraszamy do albumu

 

 

 

Wolna i  niepodległa - obchodzimy Święto Niepodległości

Młodzi ludzie rozumieją, jakie znaczenie w dziejach Polaków miało odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. W Trójce odbyły się lekcje poświęcone losom przodków zabiegającym o uzyskanie niepodległosci. Na lekcjach jezyka polskiego uczniowie poznawali wiersze najwybitniejszych poetów o ojczyźnie. Strofy Adama Mickiewicza, Tadeusza Różewicza, czy Zbigniewa Herberta zachęciły uczniów do dyskusji, czym jest miłość ojczyzny i jak się przejwia. Uczniowie przygotowywali także biało - czerwone kotyliony niepodległościowe. Zaś uczniowie klasy VII uczestniczyli w twartej lekcji historii poświęconej odzyskaniu niepodległości przez Polaków  jesteśmy pewni, że uczniowie świetnie przygotowali się do wspólnego ze świecianami świętowania 11 listopada.  

zapraszamy do albumu

 

 

 Bajecznie w Trójce

5 listopada przypada Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypadają urodziny Walta Disney`a. Na szkolnych korytarzach już o poranku zaroiło się od księżniczek, królewiczów  i Czerwonych Kapturków. Starsi uczniowie przygotowali bajkowy konkurs dla uczniów z klasy I a. Odczywtywane przez Karinę bajki bardzo podobały się dzieciom. Zapamietali oni wiele wydarzeń z baśni o Czerwonym Kapturku i czterech muzykantach z Bremy, dlatego udzielali wyłacznie poprawnych odpowiedzi w konkursie bajkowym. Potem, czekała ich kolejna niespodzianka - tworzenie magicznego, bajkowego drzewa. Wystarczył  elektroniczny i gumka. Wszsycy uczniowie, którzy przybyli dziś przebrani do szkoły wzięli udział w konkursie na najlepiej przebraną klasę. W szkole na pewno najlepiej przygotowala się klasa I a, zaś pośród starszych uczniów pomysłowo przebrali się uczniowie klasy II a i III a. Z  uśmiechem i życzliwością uczniowie i nauczyciele uśmiechali sie do   Wróżki - Zębuszki, pod tą postacią krył się... 

zapraszamy do albumu

zapraszamy do albumu

 

 

 

Listopadowy czas zadumy

Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych, to czas zadumy nad tymi, którzy odeszli. "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" - uczniowie naszej szkoły pamiętają  nie tylko o zmarłych krewnych, lecz także o tych, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Dlatego też zapalili znicze pamięci na mogile żołnierzy  na starym cmentarzu oraz przy obelisku upamiętniających zamordowanych mieszkańców Świecia przy ul. Polnej. Przypomnienie smutnych losów tych ludzi, uświadomił uczniom wartość życia i pokoju.

zapraszamy do albumu

 

 

O wymianie międzynarodowej na Portalu Świecie24

Uczniowie z Trójki  i Xanten przemierzali szlaki przeszłości

 

Okazuje się ,  że przekształcenie szkół związane z reformą edukacji  nie stanowi żadnej przeszkody w kontynuowaniu współpracy z zaprzyjaźnionymi placówkami w  innych krajach.  W końcu października  gościła w Szkole Podstawowej nr 3 grupa uczniów ze Stiftsgymnasiums z Xanten.  Wymiana międzyszkolna nosiła temat: „Szlakiem przeszłości ku wspólnej przyszłości”  odbywała się pod patronatem  PNWM po  raz siódmy.

Niemieccy goście przybyli do Świecia w piątkowy wieczór. Czekało na  nich wiele atrakcji.   Pierwszą nieśmiałość przełamywali oni  podczas gier i zabaw językowych . Można było sprawdzić  umiejętności językowe podczas przedstawiania się, a także przekonać się, że uśmiech i gesty stanowią uniwersalny sposób porozumiewania się.  Aranżowanie rozwiązań  zabawnych  sytuacji, konieczność uzyskiwania informacji  od kolegów  sprawiała, że bariery zostały szybko przełamane.   Wieczorem  wszyscy przeżyli chwile emocji podczas gry w kręgle. Niedzielę  niemieccy goście spędzili wspólnie z polskimi rodzinami. Była to okazja do  wypraw po okolicy, a także pierwszych doświadczeń z polską kuchnią.  W poniedziałek nastąpiło oficjalne powitanie uczestników  przez p. dyrektor Wiolettę Kufel. Kolejne dni zacieśniały więzy.  Uczniowie pisali kartki z  pozdrowieniami do rodzin niemieckich, wspólnie je wysyłali.  Potem  wyruszyli zwiedzać  Świecie szlakiem  kamiennych twarzy.  Znajomość  zaułków starego Świecia bardzo się  przydała podczas gry miejskiej.  Młodzi ludzie mieli znaleźć określone budowle i wykonać niezwykłe fotografie na ich tle.  Nie zabrakło też spotkania z władzami miasta,  młodzież złożyła wizytę w Urzędzie Miasta, gdzie była podejmowana przez  zastępcę burmistrza p. Krzysztofa Kułakowskiego oraz sekretarza gminy p. Leszka Żurka.  Poznali  nie tylko osiągnięcia  gminy Świecie, lecz także z plany i wyzwania na przyszłość.  Włączyli się także w bieżące wydarzenia w Świeciu.  Obejrzeli wystawę fotografii podróżniczej „Poznaj świat ze SKAT” w Izbie Regionalnej.  

 Atrakcją  dla wszystkich uczestników byłą wyprawa do Gdańska.  Uczniowie poznawali  wielokulturową przeszłość miasta, wyszukiwali w jego przestrzeni internacjonalizmów.   Ku przyszłości zaś kierowali  myśli podczas zajęć laboratoryjnych w Hewelianum. Równie atrakcyjna okazała się wyprawa do Bydgoszczy, spacer po  jesiennie złotej Wyspie Młyńskiej zrobił na wszystkich wielkie wrażenie.  Każdy  też wytworzył własny kawałeczek pachnącego mydełka w Muzeum mydła i brudu. 
Młodzież z Trójki zadbała także o rozrywki, na cześć gości odbyła się dyskoteka szkolna.  Sprawności sportowe wszyscy rozwijali podczas zajęć w sali gimnastycznej i  w parku wodnym.

Tydzień międzynarodowego spotkania szybko minął.  Wszystkim uczestnikom  bardzo podobał się temat. Pozwalał on  połączyć poznawanie wspólnej,  niekiedy trudnej przeszłości z  nadzieją na  przyszłość, w której społeczności będą cechowały się otwartością , tolerancją i gotowością do wspólnego rozwiązywania cywilizacyjnych  problemów. Wymiana z młodzieżą z Xanten  została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Uczniowie z Trójki  z radością i niecierpliwością wyczekują na spotkanie z niemieckimi kolegami w maju następnego roku.

zapraszamy do albumu -piątek

zapraszamy do albumu - czwartek

zapraszamy do albumu - środa

zapraszamy do albumu - wtorek

zapaszamy do albumu - poniedziałek

zapraszamy do albumu - niedziela

zapraszamy do albumu sobota

 

 

 

Jesienne rękodzieło

Uczniowie klas I i IV chętnie biorą udział w kółku rękodzieła. Okazuje się, że wystarczą najprostsze rzeczy, takie jak kasztany, papier, farby, odrobina wyobraźni, sprawne rąćzki i można wyczarować jesienne wspaniałości. Uczniowie bardzo cierpliwie przygotowywali kolorowe grzybyki. Wszystkim podobały sie zajęcia. A my gratulujemy talentu i cierpliwości oraz ślicznych grzybków. 

zapraszamy do albumu

zapraszamy do albumu

 

 

 

Żywa lekcja historii

Uczniowie klasyIV a mieli okazję uczestniczyć z niezwykłej lekcji historii. Na spotkanie z rycerzem Michałem zaprrosił ich p. Michał Goliński z Izby Regionalnej Ziemi Świecjiej. Dzieci z zapartym tchem słuchały legend o założeniu Świecia, Potem rpzyszedł czas na pokazanie rycerrskeigo życia. Wszystkich zaintrygowały herby rycerskie i uzbrojenie typowieego rycerza. Wszystkim bardzo się podobały barwne zwyczaje średniowiecza. 

zapraszamy do albumu

 

 

II a integrowała się w Dąbrowie

Uczniowie klasy II a wyruszyli na wycieczkę przyrodniczą do Dąbrowy. W ośrodku edukacyjym "Dąbrówka" zapoznali się z zasadami gospodarki leśnej.Dowiedzieli się, jak można mądrze korzystać z zasobów leśnych. Podczas zajęć mogli poznać też osobliwości przyrodnicze okolicznych  Dąbrowy. Po zajęciach edukacyjnychprzyszedł czas na rozrywkę, Na wszystkich uczestników czekało wspaniałe ognisko. A czas spędzny na pieczeniu kiełbasek i chleba, był doskonałą okazją do rozmów i żartów. Drugoklasiści na pewno już wiedzą jak zachować się w lesie, rozpoznają gatunki roślin i zwierząt.

zapraszamy do albumu

 

 

 Dyskotekowe szaleństwa

Młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły pokazali, że taniec i dobra zabawa nie znają barier wiekowych. Wszyscy razem bawili się w rytm przbojów muzyki polskiej i zagranicznej. Gośćmi na dyskotece była młodzież z niemieckiego Stifstgymnasiums z Xanten. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejne okazje do tańca.

zapraszamy do albumu

filmik

 

 

 

Nowi czytelnicy w szkolnej bibliotece

Przygoda z poznawaniem literek, pisaniem i czytaniem rozpoczyna się nieco wcześniej niż w pierwszej klasie. Po dóch miesiącach nastał czas przyjęcia do grona czytelników. Pierwszoklasisci odwiedzali to miejsce już wcześniej, wydawała się im miejscem przyjaznym. Teraz w bajkowym świecie zaczęli odkrywać lektury, które wcześniej czytali im rodzice. Nasatał moment samodzielnego korzystania z bajek i książek o przygodach dzieci. Mamy nadzieję, że w szkolnej bibliotece odkryją czarodziejski świat wyobraźni i będą wspaniałymi czytelnikami.

zapraszamy do albumu

 

 

    

Kochani Nauczyciele  oraz pracownicy oświaty, dniu Waszego Święta życzymy, aby szkolne korytarze rozbrzmiewały zawsze gwarem szczęśliwych uczniów, aby nie brakło Wam cierpliwości, spokoju, optymizmu i entuzjazmu w towarzyszeniu im na trudnych ścieżkach prowadzących ku dorosłości. 

 

 

Grono pedagogiczne i pracownicy szkoły składają serdeczne podziękowania  Radzie Rodziców i Samorządwi Uczniowskiemu za wzruszające i piękne życzenia z okazji  Dnia  Nauczyciela.oraz wszystkie świąteczne niespodzianki. Jesteśmy dumni , że  naszą społeczność szkolną tworzą tak wspaniali Uczniowie i Rodzice. Dziękujemy smileyheartheart

 

 

Święto Edukacji Narodowej 

Jak co roku Święto Edukacji Narodowej jest okazją do uroczystego spotkania byłych i obecnych nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 2.  Miło nam było gościć nauczycieli, którzy znaczną część swojego życia zawodowego spędzili w Trójce. spotkanie rozpoczęła p.dyrektor Wioletta Kufel od złożenia życzeń spokoju, wielu satysfakcji, mnóstwa energii i radości z pracy z młodzieżą. Szczególnie ciepłe słowa skierowane zostały do nauczycieli, którzy zakończyli pracę. Potem wszyscy zebrani udali się do sali multimedialnej. Tu czekała pewdagogów niespodzianka  przygotowana przez uczniów. Niezwykłe życzenia, tych pilnych i tych niecomniej pilnych uczniów, pełne humoru i  uśmiechu przekazali w formie krótkich wierszyków i prezentacji multimedialnej. Na pamiątkę  wręczyli  zdjęcia.Lekcyjni mocarze stali się bohaterami z kreskówek, "Gwiezdnych wojen" i innych filmów bliskich młodzieży. Bardzo wzruszyła wszystkich Rada Rodziców naszej szkoły. Panie z Rady w imeiniu wszytskich rodziców złożyły życzenia tak piękne, że w niejednym pedagogiccznym oku zakręciła się łezka. To był wspaniały dzień !!!smiley

zapraszamy do albumu

 

 

 

Pierwsza lekcja demokracji 

Młodzież i dzieci w naszej szkole włączają się chętnie w organizowanie życia uczniowskiego. Potem zaś realizuja swoje pomysły. Przy tym zachowujują sie bardzo odpowiedzialnie. Widać to przy dyżurach pełnionych przy maluszkach z pierwszej klasy. Młodsi koledzy bardzo lubią scwych starszych opiekunów. Kolejny dowód odpowiedzialności młodzież dała przygotowując sie do wyborów przewodniczącego  Szmorządu Uczniwoskiego. Wybory odbyły się 13 października. Spośród czterech kandydatur, najwięcej głosów otrzymała Oliwia Maliowska z III b. Przewodniczącej gratulujemy. Jesteśmy pewni, że będzie mogła liczyć na wsparcie wszystkich aktywnych uczniów w szkole. 

zapraszamy do albumu

 

 

 

Poznajemy naszą Małą Ojczyznę

Przygodę z historią najlepiej zacząć od poznawania przeszłości własnej  rodziny i miasta. Tak właśnie postąpili pierwszoklasiści. Najpiew spotkali się z legendami  związanymi z powstaniem herbu Świecia. Czwartoklasiści poszukiwali zaś okruchów historii w okolicach szkoły. Okazało się, że wiele miejsc, które codziennie mijają ma  niezwykłą, a czasami dramatyczną przeszłość. 

zapraszamy do albumu

 

 

Ślubujemy!

10 października w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Po raz pierwszy od dwudziestu lat dzieci z klasy I złożyły ślubownie uczniowskie. Pięknie przygotowywały piosenki i wierszyki. Panie zadbały o dekoracje, zaś rodzice o słodkości.  Po południu w sali gimastycznej przy dźwiękach kosmicznej muzyki, kandydaci na pełnoprawnych uczniów wmaszerowali do sali. Powitali ich starsi uczniowie i pani dyrektor Wioletta Kufel. Dzieci zaprezentowały się pięknie. Rodzice i nauczyciele ze wzruszeniem i przejęciem słuchali piosenek i wierszyków o pierwszych dniach spędzonych w szkole. Potem przyszła kolej na złożenie ślubowania. Pierwszoklasiści obiecali, że będą pilnymi uczniami, dbającymi o tradycje, ludzi i otoczenie. Po mianowaniu kopernikańską lunetą, każdy maluch otrzymał legitymację szkolną oraz życzenia wielu sukcesów i samych miłych szkolnych dni. Jesteśmy pewni, że nauka  Trójce będzie pięknym i szczęśliwym czasem.

zapraszamy do albumu

zapraszamy do album

 

 

   

Brawa dla mistrza warcabów klasycznych!!!

Miło nam poinformować, że Łukasz Łuszczek, uczeń klasy II b zajął I miejsce indywidualnie i drużynowo w Mistrzostwach Województwa w Warcabach Klasycznych w Szubinie. Łukaszowi, całemu klubowi gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw na planszy.

                                         

 

 

VII a integrowała się w Grudziądzu

Uczniowie klasy VII a bardzo lubią Trójeczkę. Aby jeszcze bardziej się zintegrować wyruszyli na wyprawę do Grudziądza. Tu czekało ich wiele atrakcji. Spróbowali swoich sił podczas warsztatów czerpania papieru. wytworzone karty następnie zdobili. Potem wyruszyli poznawać miasto. Podobało się im wejście na wieżę Klimek oraz spacer po nastrojowych, brukowanych uliczkach statego miasta. Nie trzeba dodawać, że doskonałe nastroje dopisywały.

zapraszamy do albumu

 

 

 

Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła

 4 października pierwszoklasistów i czwartoklasistów odwiedziły panie policjantki. Rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie. Jak zachowywać się podczas drogi do szkoły? Kogo prosić o pomoc, gdy czujemy się zagrożeni. Dzieci z zapałem odpowiadały na pytania oraz same je zadawły. Panie policjantki pochwaliły je za roztropność i dobrą znajomość przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa. 

zapraszamy do albumu

 

 

Niespodzianka dla psiaków

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października, ucznowie z klasy III a wyruszyli na pieszą wycieczkę do Schroniska dla zwierząt w Sulnówku. Uczniowie zakupili karmę dla piesków. Na miejscu powitało ich szczekanie. Zwierzaki już wiedziały, że czeka je spacer po lesie. Kilku uczniów pomogło w sprzątaniu klatek, pozostali zaś wyruszyli  na wędrówkę. Podobała się ona  młodzieży i czworonogom. Młodzi ludzie mogli poznać historie podopiecznych oraz zasady opieki nad zwierzętami. To była także pierwsza lekcja wychowania pieska, nauczycileką była p. Roksana.  Młodzież i opiekunowie dziękują za tak sympatyczne spotkanie. 

zapraszamy do albumu

 

 

Tajemnice zamku krzyżackiego w Świeciu

Uczniowie klasy VII a wzięli udział w "żywej lekcji historii". Mieli oni możliwość odkrycia tajemnic życia w średniowiecznym zamku. Dowiedzieli się, jak krzyżaccy zakonnicy ogrzewali zamek, gdzie się modlili i gdzie magazynowali broń. Wiele emocji dostarcczyło wejście na wieżę zamkową. Jesienna panorama miasta i Wisły zachwyciły młodych ludzi.

zapraszamy do albumu

 

 

 

Kochani Chłopacy w Dniu Waszego  Święta życzymy Wam uśmiechów, samych wygranych meczów,  w nauce wielkich sukcesów i życzliwości nas,  wspaniałych Koleżanek smileyheart

 

zapraszamy do albumu

 

 

 Jak strażacy uratowali p. T. Kowalskiego?

    Pan Tomasz Kowalski miał niecodzienną okazję doświadczyć, jak to jest być uratowanym z płonącego budynku. Strasznie? A jednak nie, to tylko ćwiczenia. Młodzież i dzieci pod opieką nauczycieli zgodnie z planem ewakuacji opuścili budynek szkoły. Wszsycy  z zainteresownaie przyglądali się działaniom zespołów strażackich i ich nowoczesnym wozom. Bardzo szybko udało się wyprowadzić osoby, które znalazły się w bezpośrednim zagrożeniu. Udzielono pomocy najbardziej poszkodowanym. Kiedy juz zadymienie ustąpiło,  budynek sprawdzono, dzieci i młodzież zostały zaproszone do sali gimnastycznej, gdzie  strażacy z Komendy Powiatowej  przeprowadzili  pogadankę, jak na leży zachować się w przypadku wybuchu pożaru oraz jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki ich profesjonalnemu działaniu został uratowany także Jaś z II c. Wszscy możemy się więc czuć bezpiecznie. Próbna ewauacja przebiegała wzorowo, nauczyciele zapewnili opiekę wychowankom, a strażacy  zwalczyli skutecznie zagrożenie i uratowali życie dwojga ludzi. Dziękujemy!!!

zapraszamy do albumu

 

 

Co wydarzyło się za niebieskimi drzwiami?

Młodzież z klas III wzięła po raz pierwszy w tym roku w lekcji w kinie. Tym razem prelegentka podczas wykładu opowiedziała i pokazała jak powstają  efekty sepcjalne w filmie. Często oglądamy na ekranach efekty pracy kaskaderów i programistów. Przerażają na wybuchy i nadziwaczniejsze postacie, które wydają się zupełnie naturalne. I raczej nie mamy wiedzy  o tym jak dokonano takich cudów na ekranie. Tym razem  młodzi ludzie zobaczyli jak  wygląda praca nadwielkim wybuchem, czy jak ożywają postacie z filmów animowanych. Po wykładzie obyła się projekcja polskiego filmu "Za niebieskimi drzwiami". Widzów wprowadziły do czarodziejskiego świata  niezwykłe efekty specjalne. 

 

 

 Śmieceniu - mówimy NIE !!! smileysmiley

Klasy gimnazjalne II b i II d wraz z wychowawcami  wyruszyły na sprzątanie lasu w Sulnówku. Teren wypiekniał, młosdzież zebrała worki śmieci, a oprócz nich jesienne grzyby. Nikt nie ma już wątpliwości, że Ziemia wymaga troski. A śmieci, zamiat wyrzucane, powinny być przetwarzane. 

zapraszamy do albumu

 

Sprzątanie Świata 2017 

Ziemia jest wspólnym dobrem wszytskich ludzi. Dlatego od najmłodszych lat powinniśmy się uczyć troski o jej czystość, bogactwo przyrody i zasobów. Młodzież i dzieci z Trójki  włączyli się jak co roku do akcji "Sprzątanie świata" . Tegorocznym hasłem akcji było: " Nie ma śmieci, są surowce". Większosć śmieci powinna podlegać recyklingowi. Młodsze dzieci sprzątały teran i okolice szkoły, zaś klasy IId i II b wyruszyły w lasy koło Sulnówka, żeby je oczyścić. Cieszymy się, że dzięki dzieciom z Trójki świat staje się piękniejszy. 

zapraszamy do albumu

 

Pierwszy tydzień nauki

Od wtorku mali i ci nieco starsi uczniowie przystąpili do nauki. Z zapałem zgłębiają tajemnice języka polskiego, matematyki i innych dziedzin. Korytarze szkole rozbrzmiewają śmiechem i rozmowami podczas przerw. Starsi uczniowie opiekują się maluszkami , a pierwszo i czwartoklasiści czuja się spokojnie i pewnie.  Życzymy wszytskim samych ciekawych lekcji, aby kazdy dzień w szkole był przygodą małych odkrywców.

zapraszamy do albumu

 

W Trójce na sportowo

Uczniowie Trójki chętnie biorą udział  w zawodach sportowych. Nie zawsze istotny jest wynik,  liczy się duch sportowej rywalizacji i wspólnie spędzony czas. W indywidualnych biegach przełajowych  naszą szkołe  godnie reprezentowali: Kasia Kasperek, Monika Kwaśniewska, Maja Stiewe, Weronika Frankowska, Oliwia Kurcaba oraz Karol Ciżyński, Łukasz Szymczak, Szymon Murawski, Kacper Kiełpiński, Kuba Wojtak, Bartosz Kowalski. Wśród dziewcząt  najszybciej trasę biegu pokonała  Weonika Frankowska, zaś spośród chłopców  najlepszy  wynik osiagnął Kacper Kiełpiński zajmujac IV miejsce oraz Jakub Wojtak - V miejsce. Obaj awansowali do zawodów powiatowych. Gratulujemy wszystkim beigaczom!!! 

22 września na stadionie KS Wda odbyły się miejsko - gminne zawody w  piłce nożnej chłopców. Reprezentacja naszej szkołły rozegrała 4 mecze i zajęła II miejsce w zawodach.  Jesteśmy bardzo dumni z  całej drużyny: Kacper Kiełpiński, Jakub Wojtak, Kevin Landowski,  Błażej Mandra, Bartosz Kowalski, Karol Konieczny, Szymon Kwaśniewski, Szymon Popowicz, Patryk Włodarczyk i Szymon Nastróżny. Gratulujemy !!!

zapraszamy do albumu

 

 

 Pamiętamy!

Choć rok szkolny rozpoczynamy 4 września, to uczniowie pamiętali o 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczcili pamięć ofiar, składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem pomordowanych w latach 1939 - 1945 nauczycieli na Małym Rynku.

 

 

Witamy w Trójce!!! Powodzenia!!! 

     Dziś, 4 września 2017 roku uczniowie, nauczyciele i rodzice rozpoczęli uroczyście Rok Szkolny 2017 / 2018. Uśmiechnięci uczniowie witali się po wakacjach na boisku szkolnym.  Rozemocjonowani opowiadali o wakacyjnych przygodach.  Nauczyciele zaprosili przybyłych  do sali gimnastycznej, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego, p. dyrektor Wioletta Kufel powitała uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc im wielu radości w zdobywaniu wiedzy, wytrwałości w wykonywaniu zadań i sukcesów. Wręczono także dyplomy uznania uczniom klas II i III , którzy otrzymali stypendia naukowe za wysokie wyniki.

W zwiazku z reformą systemu edukacyjnego, placówka powróciła do nazwy Szkoła Podstawowa nr 3. Mamy pewność, że dobre tradycje "trójki" bedą kontynuowane. Powitaliśmy uczniów klasy I, IV i VII, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Równie serdeczne życzenia usłyszeli uczniowie klas II i III gimnazjum. 

zapraszamy do albumu

 

Archiwum 2016/2017