Konwersacje w Wyższej Szkole Języków Obcych

Konwersatorium z języka niemieckiego w WSJO w Świeciu.

W sobotę, 1 marca dziewczęta z klasy III a: Weronika Sternal, Oliwia Bartniczak i Adrianna Kumkowska wzięły udział w zajęciach w Wyższej Szkole Jezyków Obcych w Świeciu.. Temat zajęć to: "Arbeit: Eine heisse Mitarbeiterversammlung". Uczennice dowiedziały się, gdzie mogą znajleźć pracę, jesli biegle posługuja się językami obcymi. Dowodem są studenki z 5 roku, które już  pracują dzięki znajomości języka niemieckiego, np. przy obsłudze kontaktów z kontrachentami z Niemiec w firmie spedycyjnej, czy też w firmie komputerowej. Uczennice mogly zaobserowować jak wygląda zebranie - studentki odgrywały rolę pracownika lub pracodawcy, współnika firmy. Gimnazjalistki otrzymały ksera ze zwortami dotyczącymi sytuacji, aby takze mogły wypróbować swoje umiejętnosci językowe. Zajęcia konwersacji prowadziła p. mgr Edyta Falkowska.  Uczennice były zadowolone, szczególnie Adrianna Kumkowska, która chciaalby w przyszłości studiować germianistykę. - ,,Swoją przyszłość wiążę z germianistyką, widzę jak potrzebny jest ten jezyk w dzisiejszych czasach i wiem po dzisiejszym spotkaniu jak wiele mozliwości daje nam znajomość j. niemieckiego w znalezieniu dobrze płatnej pracy."

zapraszamy do albumu...

Konwersacje w Wyższej Szkole Języków Obcych  w Świeciu

W sobotę, 25 maja uczennice naszej szkoły uczestniczyły  jako wolne słuchaczki w  zajęciach ,,konwersacje" na I roku filologii germańskiej w Wyższej Szkole Języków Obcych w Świeciu. Prowadziła je pani mgr Edyta Falkowska. Temat  ,,Reality - Shows - pro und contra" spodobał się studentkom i gimnazjalistkom. Wywiązała się dyskusja ,  w której uzasadniano pożytki i zagrożenia wynikające z  takich programów. Również studentki były zadowolone . Przygotowują się one do zawodu nauczycielskiego, miały więc okazję dowiedzieć się, jakie są opinie i oczekiwania gimnazjalistów.