Deutsch Wagen po raz trzeci

Deutsch Wagen po raz trzeci

W wyjątkowej wizycie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich z  Gimnazjum nr 2. Już po raz trzeci zawitał do nas kolorowy Deutsch Wagen Tour. Ten kolorowy wóz jest znakiem rozpoznawczym Ogólnopolskiego Programu Nauki Języka Niemieckiego Jak zawsze młodzież wyczekiwała z niecierpliwością i ciekawością na przybycie wozu i lektora. Uczestniczyła ona we wspaniałej zabawie, przygodzie i nauce równocześnie. Odgłosy różnych zjawisk ułatwiły utrwalenie słownictwa opisującego pogodę, przedmioty liczenie, wszystkich ubawiły zawody z użyciem kolorowej maty – po zakończeniu konkurencji, zwycięzcami okazali się wszyscy- bezbłędnie wymieniali kolory. Deutsch Wagen stanowił także doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Już wcześniej młodzież przygotowała plakaty prezentujące ciekawostki o przyrodzie, ludziach i ich życiu w Niemczech i Austrii. Uczniowie zastanawiali się wspólnie z panią lektor Magdaleną Jurowską, jakie korzyści wynikają ze sprawnego posługiwania się językiem niemieckim. Niektórzy już mogli się przekonać o tym osobiście podczas spotkania z niemieckimi rówieśnikami podczas wymiany z młodzieżą z Xanten. Ci zaś, którzy dopiero zaczynają naukę języka niemieckiego po tym spotkaniu czują się zmotywowani do intensywniejszej pracy.