Pomagamy potrzebującym

Góra Grosza

Jak co roku w okresie przedświątecznym, rozpoczynamy zbiórkę groszaków, możecie przynosić monety 1, 2, 5. groszowe. Ich góra przyczyni się do wsparcia Fundacji "Nasz Dom", która  zajmuje się budowaniem rodzinnych domów dziecka. W imieniu dzieci , dziękujemy smiley

Spotkanie wolontariuszy z Burmistrzem Świecia p. Tadeuszem Pogodą.

Dziękujemy wszystkim naszym kolegom wrażliwym na potrzeby ludzi, zarówno ofiarodawcom jak i organizatorom pomocy. Gratulujemy  Patrycji Boruckiej, uczennicy klasy III b nagrody za aktywną pracę w Kole Wolontariatu.  Relacja z przebiegu spotkania na stronie Urzędu Miasta...

6 grudnia 2012 r. odbylo się w Urzędzie Miejskim spotkanie z okazji Światowego Dnia Wolontariusza. Z naszego gimnazjum zaproszono delegację skłądającą się z 9 uczniów regularnie uczestniczących w zbiórkach żywności. Pan Burmistrz podziekował członkom różnych stowarzyszeń  za bezinteresowną działalność na rzecz nnych ludzi. W miłej atmosferze wymieniono się doświadczeniami. Rozdane zostały nagrody pieniężne dla wyrózniających się wolontariuszy. Cieszymy się, że dostrzeżono w nasze gminie aktywność naszej uczennicy Patrycji Boruckiej.

Taaka "Góra grosza"!!!

Jak co roku chcieliśmy przyczynić się do powstawania i doposażenia rodzinnych domów dziecka. Włązyliśmy się w dniah 26 listopada-7 grudnia w ogólnopolską akcję "Góra grosza". W zbiórce wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkołyy. Zebraliśmy  7592 monety, razem to 212 złotych i 24 grosze.  Liczy się nie tylko wartość i waga monet, ale przede wszystkim nasze serca otwarte na potrzeby ludzi.

Pomagamy potrzebującym

W dniach 5- 19 .listopada  członkowie szkolnego koła wolontariatu przeprowadzili zbiórkę ubrań na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele. Zebraliśmy 12 worków rzeczy. Szczególnie zaangażowały się w tę zbiórkę  Karolina Florczy, Oliwia Bartniczak, i Adrianna Kumkowska. Wszyscy ofiarodawcy otrzymali podziękowania .  Jesteśmy pewni,  że  współpraca z TPD będzie kontynuowana.

Uczniowie i nauczyciele naszego  gimnazjum okazali pomoc także chorej dziewczynce  Małgosi Ross z Osielska, która jest pozbawiona możliwości chodzenia. Przez cały listopad pilnie zbieraliśmy dla niej nakrętki plastikowe. Ich sprzedaż pomoże zgromadzić środki na wózek inwalidzki dla dziewczynki.  Zebraliśmy ich 10 kilogramów. Do zakończenia zbiórki jeszcze daleko, gdyż na zakup wózka potrzebnych jest 7 ton nakrętek. Zbiórkę będziemy kontynuowali w następnych miesiącach.

Składamy podziękowania dla koła wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego za  zaangażowanie.