UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA MIKOŁAJA KOPERNIKA DLA GIMNAZJUM NR 2 ŚWIECIU

Uroczystość nadania imienia Mikołaja Kopernika dla Gimnazjum nr 2 w Świeciu.

Społeczność szkolna, przedstawiciele władz miasta i sympatycy Gimnazjum nr 2 w dniu 2 października 2010 r. uczestniczyli w uroczystości nadania imienia Mikołaja Kopernika. Główna część uroczystości odbywała się w kościele św. Andrzeja Boboli. Podczas mszy świętej p. dyr. Teresa Goszczyńska przedstawiła krótko działania uczniów i nauczycieli, które doprowadziły do wybrania Mikołaja Kopernika na patrona naszego gimnazjum. Następnie p. Dyrektor dokonała prezentacji sztandaru, wyjaśniła zebranym w kościele jego symbolikę. Ksiadz dokonał poświęcenia sztandaru, a uczniowie szkoły złożyli ślubowanie. Kolejnym wydarzeniem stało się odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Msza miała bardzo uroczysty charakter, uświetnił ją występ chóru Patari Semper. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy ceremonii przemaszerowali ulicami miasta do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Tutaj p. Dyrektor odebrała gratualacje od władz i sympatyków szkoły. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialna poświęconą 40 letniej historii naszej szkoły pt. "W mikrokosmosie Gimnazjum nr 2". Potem publiczność świetnie bawiła się ogladając przedstawienie zaprezentowane przez naszych uczniów. Okazuje się, że Mikołaj Kopernik to nie tylko postać z pomnika. Zafascynował on nowoczesną młodzież swoim odważnym spojrzeniem na świat , wyrozumiałością dla niesfornych młodziaków i otwartością. Dowodem tego stały się piosenki o patronie wykonywane w raperskich rytmach i przezabawne dialogi niezbyt grzecznych młodych ludzi. Publiczność bawiła się wesoło, wielu przekonało się, jak barwna postać została patronem G 2. Młodzi artyści i ich opiekunowie p. E. Arendt i p. M. Nadolna otrzymali gromkie owacje na stojąco. Po uroczystościach oficjalnych zaproszeni goście wzięli udział w bankiecie, który przygotowano w gmachu szkoły.

zapraszamy do galerii