JAK WYBIERALIŚMY PATRONA NASZEGO GIMNAZJUM?

14 STYCZNIA 2010 ROKU
WYBORY PATRONA GIMNAZJUM NR 2

Mikołaj Kopernik patronem naszgo Gimjnazjum!!!

zapraszamy do galerii

Pod nadzorem Komisji Wyborczej złożonej z przedstawicieli pracowników, uczniów i rodziców odbywały się wybory patrona naszej szkoły. Młodzież i pracownicy oddawali swoje głosy w godzinach przedpołudniowych, natomiast rodzice podczas spotkań informacyjnych po południu.
 W głosowaniu wzięło udział 290 uczniów , 144 rodziców i 26 pracowników szkoły.
 A oto wyniki głosowania:

Mikołaj Kopernik 281 głosów -61,2 %,
Maria Skłodowska - Curie 108 głosów -23,4 %,
Fryderyk Chopin 59 głosów -12,8 %,
głosów nieważnych 12, 2,6%.

Zgodnie z Regulaminem wyborów patrona najwięcej głosów otrzymał  Mikołaj Kopernik i on zostaje patronem szkoły.  Następnym krokiem będzie skierowanie uzasadnionego
wniosku do Rady Miasta i Gminy Świecie o nadanie Gimnazjum nr 2 imienia Mikołaja Kopernika.

Konkurs plastyczny i wystawa: Kandydat na patrona Gimnazjum nr 2 - grudzień 2009 roku

I miejsce- klasa III b

Przestrzenne i artystyczne przedstawienie Układu Słonecznego

II miejsce- klasa Ia                                                              III miejsce klasa IIIb

wyróżnienie dla klasy II c za taśmę filmową o Mikołaju Koperniku

Na kogo zagłosujemy ?

30 listopada 2009 r. odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele Uczniów podczas dyskusji, uwzględniwszy wcześniej podejmowane działania na rzecz wyboru patrona szkoły, podjęli decyzję w sprawie nazwisk kandydatów, jakie znajdą się na karcie do głosowania. Zgodnie z procedurą wyboru patrona członkowie Samorządu Uczniowskiego wybrali trzech kandydatów:

Mikołaj Kopernik

Maria Skłodowska - Curie

Fryderyk Chopin.

Kandydatem pracowników na patrona szkoły został Mikołaj Kopernik.

Poszukujemy autorytetów

Projekt "Wybieramy patrona Gimnazjum nr 2 " powstał przy udziale  uczniów, nauczycieli i rodziców.  Korzyści z posiadania patrona wszytkim wydawały się oczywiste.  Podniesienie prestiżu szkoły, tworzenie tradycji związanej z wartościami prezentowanymi przez patrona. Wszystko to zachęcało do podjęcia działań.

Zaczęliśmy je od zastanowienia się, kto lub co, dla współczesnej młodzieży może być autorytetem? Młodzi ludzie wykazali się wielką dojrzałością w podejmowanych wyborach.  Najważniejsza dla nich była postawa życiowa wybranej postaci i jej dokonania służące ludziom. Efektem dyskusji  na godzinach wychowawczych stały się plakaty przedstawiające  postaci lub wartości ważne dla  naszych uczniów. Okazało się,  że w większoiści mamy podobne poglądy, dotyczące tego, kto jest godzien szacunku i naśladowania.